Poslanci Petruš a Havrilla chýbali na rokovaní mestského zastupiteľstva. Sú práce neschopní?

Poslanci Petruš a Havrilla chýbali na rokovaní mestského zastupiteľstva. Sú práce neschopní?

Poslanci mestského zastupiteľstva Petruš a Havrilla chýbali na 17. rokovaní mestského zastupiteľstva. Obaja by mali byť hospitalizovaní v trnavskej nemocnici. Táto správa sa šíri v mestských kuloároch. 


Na poslednom zastupiteľstve, ktoré sa uskutočnilo formou online videkonferencie 17. 12. 2020, primátor Boris Hanuščak ospravedlnil chýbajúcich poslancov Petra Petruša a Andreja Havrillu. Dôvod však nekonkretizoval. V minulosti sa však poslanci a verejnosť dozvedela dôvod neúčasti chýbajúcich poslancov.

S otázkou hospitalizácie dvojice bardejovských poslancov, členov mestskej rady, sme sa obrátili na hovorkyňu Fakultnej nemocnice v Trnave – Katarínu Tittelovú. Pýtali sme sa od akého dátumu a na akom oddelení sú vyššie spomenutí poslanci. Tá uviedla strohú odpoveď: ,,Požadované informácie nie je možné poskytnúť,“ a neskôr svoju odpoveď zdôvodnila: ,,Vzhľadom na ochranu osobných údajov pacientov nebudeme poskytovať údaje. Zároveň vo všeobecnosti platí, že pacient musí udeliť súhlas s poskytovaním osobných údajov.“ V trnavskej nemocnici pracuje syn Petra Petruša.

Trnavská nemocnica na svojej webovej stránke zverejňuje denný prehľad hospitalizovaných pacientov s COVID – 19 a pozitívne testovaných zamestnancov. K 22. 12. majú hospitalizovaných 62 pacientov s COVID-19, z toho 7 suspektných pacientov (pozn.: suspektný pacient – osoba podozrivá z ochorenia vyžadujúca si laboratórnu diagnostiku), 8 pacientov na Jednotke intenzívnej starostlivosti, 5 pacientov na Anestéziologicko-resuscitačnom oddelení a 8 pacientov je na umelej pľúcnej ventilácii.

fntt.sk
Tabuľku s pozitívnymi na COVID 19 nemocnica pravidelne aktualizuje (fntt.sk).

Sedeli vedľa seba v poslaneckej lavici

Obaja poslanci sa osobne naposledy zúčastnili mestského zastupiteľstva 1. októbra 2020. Z uverejneného dokumentu Hlasovania poslancov na stránke mesta, nie je v úvode zverejnený počet zaprezentovaných poslancov. To sa opakuje pri všetkých tohtoročných zasadnutiach.

V úvode 16. mimoriadneho zastupiteľstva, uskutočneného dňa 26. 11., sa riešila online prezentácia, ktorá si z dôvodu technických problémov vyžiadala hneď v úvode prestávku a trvala desať minúť. Po vyriešení problémov bolo online 24 poslancov. Predsedajúci z rokovania ospravedlnil poslanca Havrillu.  Rokovanie sa uskutočnilo prvýkrát v dejinách histórie samosprávy mesta Bardejov formou videokonferencie, ako dôsledok aktuálnej hygienicko – epidemiologickej situácie. Primátor B. Hanuščak v úvode uviedol: ,,Chcem vás v tejto súvislosti poprosiť, keďže ideme do toho prvýkrát – možno sa vyskytnú technické problémy – o trpezlivosť, zhovievavosť, korektnosť, racionálne narábanie s časom, tak aby sme si ciele, ktoré dnešným zastupiteľstvom chceme vyriešiť, aby sme ich riešili.“ 
Priebeh rokovania ako aj jeho následná archivácia je v mizernej kvalite a je takmer nesledovateľný. Záznam nájdete – TU.

Občania a široká verejnosť nemá k dispozícii dochádzku účasti poslancov na zasadnutiach za prvý polrok 2020. Dochádzka sa pritom prerokovala na 15. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Bardejove (1.10.2020).  K nahliadnutiu – TU.

Aktualizácia mestskej stránky má medzery.
Aktualizácia mestskej stránky má medzery.

Peter Petruš

 • 20 rokov pracoval v bardejovskej Nemocnici sv. Jakuba
 • 5 rokov riadil nemocnicu vo Svidníku (Penta) (2010 – 14. 4. 2014)
 • 4 roky zastával funkciu generálneho riaditeľa Nemocnice Poprad
 • koncom januára 2020 bol počas akcie „Špitál“ zadržaný spolu s ďalšími 7 osobami Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA).
 • dlhoročný poslanec mestského zastupiteľstva (5. volebné obdobie)
 • v minulosti kandidoval za pravicu (koalícia KDH, DS, resp. SDKÚ), v súčasnosti nezávislý.
 • do januára 2019 prezident futbalového klubu Partizán Bardejov

Andrej Havrilla

 • primár Rádiologického oddelenia v Nemocnici sv. Jakuba (od 1995)
 • dlhoročný komunálny poslanec (6. volebné obdobie)
 • Cena primátora za zásluhy o rozvoj mesta Bardejov za rok 2016
 • od roku 2007 organizoval Slovenský rádiologický kongres s medzinárodnou účasťou
 • v roku 1999 sa podieľal v NsP sv. Jakuba na zriadení pracoviska počítačovej tomografie (CT)
 • poslanec PSK 2013 – 2017 (nezávislý, nominat SMER – SD)
 • poslanec PSK 2009 – 2013 (koalícia SMER – SD, HZDS – ĽS)
 • poslanec PSK 2005 – 2009 (SMER – SD, HZD a ANO)
 • poslanec PSK 2001 – 2005 (HZDS)

Zloženie mestskej rady

V prebiehajúcom volebnom období (2018 – 2022) sú poslanci Andrej Havrilla a Peter Petruš členmi mestskej rady. Po odchode zvoleného poslanca Pavla Bicáka, je jedno miesto v rade doteraz neobsadené.


Čo je uvedené v rokovacom poriadku?

ROKOVACÍ PORIADOK MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V BARDEJOVE

(6) Primátor otvorí rokovanie v čase určenom v pozvánke ako začiatok, najneskôr do jednej hodiny po čase určenom ako začiatok rokovania MsZ, keď je podľa prezencie prítomná nadpolovičná väčšina všetkých poslancov. Neúčasť na rokovaní MsZ sa vopred ospravedlňuje primátorovi. Dôvod neúčasti zapisovateľ uvedie v zápisnici.

Celé znenie – TU.


Spracoval: D. P. 

 

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x