Partizán zdolal lídra 2. ligy! Brankár Čikoš-Pavličko vychytal pokutový kop kapitána Dukly.

Partizáni proti Dukle nastúpili na jeseň v 12. kole na jej pôde. Po bezgólovom polčase a pomerne slušnom výkone nakoniec podľahli mužstvu vedúcemu druholigovú tabuľku 1:0. Od 20. minúty hrali hostia oslabení o vylúčeného hráča. V prvú májovú nedeľu bolo na bardejovskom štadióne horúco. Do konca súťažného ročníka zostávajú ešte Bardejovčanom tri zápasy. Doma privítajú Podbrezovú (15. 5.) a vycestujú do Skalice (8. 5.) a Žiliny (22. 5.).

Bystrica mala v nohách ťažký pohárový zápas so Slovanom a tréner Varga musel v zostave improvizovať. Nič to však nemení na fakte, že hostia boli jednoznačným favoritom. Potrebovali vyhrať rovnako ako domáci. Na päty im šliape Liptovský Mikuláš a ak chcú do najvyššej súťaže postúpiť priamo, musia bodovať. Na druhej strane iskrička nádeje na záchranu pre Partizán stále žila a tak aj oni potrebovali získať body.

Bardejovčania začali veľmi dobre a Duklu zaskočili hneď v úvode. Už v 10. minúte bolo 2:0. Najskôr sa po rýchlom protiútoku presadil Santos. Ten istý hráč o minútu neskôr uvoľnil Maťaša a domáci viedli rozdielom dvoch gólov. Bystrica pridala, Partizáni odolávali. V 30. minúte Somoláni pískol pokutový kop proti domácim. Vujoševič ho s prehľadom premenil a strelil kontaktný gól. Za tohto stavu sa odchádzalo do šatní.

Aj druhá časť bola zaujímavá a dramatická. Partizáni dôrazne a nekompromisne bránili, vyrážali do rýchlych protiútokov. V 70. minúte kopali hostia druhý pokutový kop. Loptu si postavil kapitán Dukly Polievka. Čikoš-Pavličko vytiahol jeden zo svojich skvelých zákrokov a skóre sa nemenilo. Ihrisko však musel opustiť Jarzebak (po 2. ŽK) a Bardejovčania hrali v oslabení. Stále však s favoritom držali krok.

Kapitán Dukly, Polievka, nepremenil pokutový kop.

V 74. minúte sa kopal ďalší pokutový kop. Brigant potiahol loptu do šestnástky, bol faulovaný a Somoláni opäť ukázal na značku pokutového kopu. Loptu si zobral kanonier Partizána Bilali a s prehľadom zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Dukla sa však nevzdávala. Partizáni však tentoraz ukázali ako sa bojuje o druholigové body. Na mužstve bolo vidieť, že ho tréner Stojkoski dobre pripravil. Domáci hrali jednoducho s vysokým nasadením a hráčov Dukly do blízkosti Čikoš-Pavličkovej brány takmer nepustili.

Po prehre Dubnice v Šamoríne sa Bardejov posunul na dvanástu (nezostupovú) pozíciu. O ničom však ešte nie je rozhodnuté. Do konca súťaže zostávajú ešte tri zápasy.

Niekdajší slovenský reprezentant, v súčasnosti tréner Dukly – Stanislav Varga s podávačmi lôpt.
Tréner Partizána po zápase neskrýval spokojnosť.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Bobi Stojkoski  (tréner Partizán ) „Dnes je to výsledok toho, čo sme robili posledné dní.  Do konca máme ešte tri zápasy. Bude to ťažké. Gratulujem môjmu mužstvu. Chlapci boli dobre pripravení. Urobili všetko, na čom sme sa dohodli, bola dobrá disciplína, taktiež defenzíva aj ofenzíva, dali sme tri góly. Ešte nie je koniec, budeme bojovať a hrať až do konca. Nechcem po zápase veľa hovoriť, ale bude dobre.“

Stanislav Varga (tréner Dukla)  „Domáci dali do toho viac. Dali  do toho srdce a  hrali to, čo od nich chcel tréner. Musíme sa z toho poučiť a začať hrať to, čo nás celú sezónu zdobilo. Chcel by som sa ospravedlniť všetkým fanúšikom Banskej Bystrice, že museli toto vidieť a dúfam, že v budúcich zápasoch to odčiníme.“

Partizán Bardejov BŠK –  MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 8. Santos, 9. Maťaš, 74. Bilali (PK) – 32. Vujoševič (PK), rozhodovali Somoláni, Bednár, Halíček, ŽK: Čikoš-Pavličko, Petko, Jarzebak- Wilwéber, Kvocera , Nosko,  ČK: 70. Jarzebak (po 2. ŽK), bez divákov  (71. Polievka – BB – nepremenil PK)

Partizán: Čikoš-Pavličko-Petko, Tatar (53. Nemergut) , Maťaš, Brigant, Santos (79. Maník), Horvath, Jarzebak, Dzurík, Sedláček (73. Pacheco), Bilali

MFK Dukla: Hruška – Nosko, Starší, Gonda, Kupčík, Snitka, Polievka, Frimmel, Vujošević, Migaľa, Willwéber.

Partizáni prišli poďakovať skalným fanúšikom stojacim za plotom futbalového štadióna.
Spracoval: pc/Foto: pc, dp