OBRAZOM: Obnova vonkajšieho priekopového múru vo východnej časti opevnenia mierne pokročila.

OBRAZOM: Obnova vonkajšieho priekopového múru vo východnej časti opevnenia mierne pokročila.

Na odkrytých pozostatkoch múrov, ktoré odhalil archeologický prieskum sa postupne nadstavuje murivo do výšky terénu. V niektorých úsekoch bude mať náznaková hradba výšku do jedného metra. Výkopy nezachytili pôvodné murivá pozdĺž celej línie priekopového múru. V niektorých častiach sa bude stavať úplne od základov. Prieskum zachytil aj početné novšie základy niekdajšej uličnej zástavby rodinných domov.


V priestore pri severo-východnom barbakane – Dolnej bráne múry kopírujú okolitý terén a presahujú výšku valu z vonkajšej strany priekopy. Múr plynule nadväzuje na skôr zrekonštruovanú časť priekopy s terajšou vodnou plochou.

Poloha múrov sa mierne líši od prvotných predpokladov a zmeny bolo nutné zapracovať do projektovej dokumentácie. Existujúca autobusová zastávka bude presunutá smerom k OD Centrum na úroveň terajšej zástavky v opačnom smere.

Na obrázku nižšie, predstava projektanta, ako by mal priestor východnej časti fortifikačného systému mesta vyzerať po rekonštrukcii. Súčasťou obnovenej časti by mal byť aj cyklochodník v dĺžke takmer 400 metrov.

FOTOREPORT:


SÚVISIACI ČLÁNOK:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x