Mestské lesy Bardejov investujú do rekonštrukcie lesnej cesty na Mníchovskom potoku!

Mestské lesy Bardejov investujú do rekonštrukcie lesnej cesty na Mníchovskom potoku!

Pamätáte si na rozbitú cestu na Mníchovskom potoku? Od bývalého jasackého rekreačného strediska v týchto dňoch prebieha rekonštrukcia lesnej cesty. Mestské lesy Bardejov financujú rekonštrukciu z vlastných zdrojov a úveru. 


Polovica lesnej cesty na Mníchovský potok patrí Lesom Slovenskej republiky, š.p., so sídlom v Banskej Bystrici. Opravili ju v roku 2010. Po ôsmich rokoch, opravu druhej polovice, zastrešujú Mestské lesy Bardejov, s. r. o..

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Bardejove v závere roka 2017 schválili investičný zámer obnovy lesnej cesty. Na základe schválenia investičného zámeru projekt zaradili do investičného plánu v rozpočte spoločnosti Mestské lesy Bardejov, s. r. o., pre rok 2018. Náklady na investíciu predstavujú čiastku vo výške takmer 150-tisíc eur bez DPH. Financovanie je realizované strednodobým investičným úverom.

Konateľ spoločnosti Mestské lesy Bardejov, Vladimír Zoľák približuje aktuálny priebeh prác: ,,Na pôvodnej ceste sa najprv realizujú vysprávky, ktoré majú eliminovať nerovnosti. Následne sa natiahne podkladová vrstva. Na záver pribudne záverečná 4-centimetrová vrstva živičného krytu. Po dokončení cesty budú upravené krajnice z horninového materiálu so zhutnením v šírke pol metra.

Vysprávka nerovností na ceste, aplikácia podkladu pred záverečnou vrstvou asfaltu.

Vo vlastnej réžii spoločnosť plánuje vyčistiť zberné priepusty, na ktorých sú už namontované nové zábrany.

Obnova lesnej cesty končí na odbočke do Zlatého.
Cesta si už teraz získava svojich priaznivcov z radu bežcov, cyklistov i chodcov.

Opýtali sme sa aj miestneho chatára, čo hovorí na novú cestu: ,,Je to neporovnateľné so stavom, ktorý tu bol donedávna a to ešte nie je ani hotové. Svoj terénny automobil budem môcť teda predať.“

,,Zrekonštruovaná cesta bude slúžiť nielen pre potreby mestských lesov, ale aj pre širokú verejnosť, keďže jej rekonštrukciou sa vytvoria podmienky na cykloturistiku a zriadenie poznávacej infraštruktúry,“ toľko z dôvodovej správy investičného zámeru.

V závere mesiaca spoločnosti pribudne nový nákladný automobil s lesnou nadstavbou.


FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x