Divoká džungľa na Vinbargu! Ihrisko bez športujúcich, no za to s kopou fliaš a bordelu okolo

Divoká džungľa na Vinbargu! Ihrisko bez športujúcich, no za to s kopou fliaš a bordelu okolo

Príjemné počasie a prázdniny predurčujú, že na bardejovských sídliskách to bude hýriť deťmi a mládežou. S redakčným objektívom sme sa vybrali na mestské multifunkčné ihrisko. Nenašli sme tam však ani nohu. Čo sme našli, nás nemilo prekvapilo a pýtali sme sa sami seba či také prostredie má lákať mládež a obyvateľov najmladšieho sídliska v meste k športovej činnosti. 


AKTUALIZOVANÉ (14.7.,12.10)

Neubehlo ani 24 hodín a prvá vážna reakcia aj s výsledkom je na svete. Po zhliadnutí zverejneného príspevku, si stav ihriska a jeho okolie šiel osobne pozrieť komunálny poslanec Alexander Starinský. Neostalo to len pri prezretí. Vyhrnul si totiž rukávy a rôzny neporiadok okolo ihriska vyzbieral. Sumár? Päť plných igelitových vriec.

Neostane to však len pri tom. Ďalej vo svojom príspevku na sociálnej sieti uvádza:

,,Moja ďalšia snaha bude smerovať voči kompetentným. Budem apelovať na mestský podnik Bapos ohľadom úpravy okolia (pokosenie trávy, odstránenie buriny v okolí mantinelov a upratanie črepín, ohorkov a iného drobného odpadu). Oslovím kompetentné orgány s požiadavkou umiestnenia odpadkového koša pri ihrisku. Na ihrisku sa nachádza aj zákonom zakázaná invázna rastlina (Pohánkovec) – podnet na orgán ochrany prírody a
krajiny.“

Na záver dodáva: ,,Pre zamedzenie opakovania tohto stavu bude, ale potrebné aby správca ihriska venoval jeho údržbe pozornosť. No je to aj o prístupe a mentalite obyvateľov sídliska resp. užívateľov tohto ihriska, keďže som z ihriska vyzbieral napr. aj niekoľko použitých plienok…“


Po zverejnení „live“ prenosu z ihriska sme boli v krátkom čase kontaktovaní redaktorom tn.nova.cz. Príspevok si môžete prečítať kliknutím na nasledujúci odkaz. Reportáž z Českej republiky potvrdzuje, že téma je aktuálna aj u našich susedov.


Prázdnotou zívalo aj susedné basketbalové ihrisko vo vnútroblokovom priestore na Ulici J. Greššáka

FOTOGALÉRIA:Výstavba multifunkčného ihriska na Sídlisku Vinbarg

Podľa časti správy o viacúčelových ihriskách na území mesta Bardejov, z daného obdobia, uvedenej na web stránke mesta, ihrisko na Sídlisku Vinbarg nenabudlo podobu ako sa plánovalo. Od začiatku sprístupnenia ihriska pre širokú verejnosť, absencia správy a údržby predmetného ihriska sa podpísala pod jeho zanedbaný stav.

,,Realizáciu výstavby viacúčelového ihriska s ďalšími podobjektmi (terénne a sadové úpravy, pešie komunikácie, lavičky, verejné osvetlenie a kamerový systém) na sídlisku Vinbarg s rozpočtovým nákladom viac ako 267 tis. € (z toho dotácia z Ministerstva školstva SR – Národný program rozvoja športu – stavebné náklady 102.251 €) zabezpečuje firma RONIC SK, s.r.o.. Stavba je v štádiu rozostavanosti, avšak jedno viacúčelové ihrisko o rozmeroch 40 x 20 m bude na základe uznesenia Mestského zastupiteľstva v Bardejove s účinnosťou od 1.12.2010 zverené do správy Základnej škole  na sídlisku Vinbarg.“

FOTOGALÉRIA


Postreh občana z roku 2015 ostal doteraz nevypočutý

 

Spracoval: D.P./Foto: M.M, D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Marta

Na situáciu na sídlisku Vinbarg sa dá pozerať z viacerých pohľadov. Ja chcem poukázať na dva aspekty. Najskôrr na to, že každý hneď kriticky poukazuje, že si to spôsobili samotní občania sídliska, teda že nemajú dobrý vzťah k okoliu, kde bývajú, prípadne, že sú to nekultúrni ľudia a pod. Nikto však nechce zobrať do úvahy predovšetkým fakt, že je to najväčšie sídlisko v meste Bardejov (teda do mestskej pokladnice odtiaľ prichádza najväčší príjem), ale zo strany mesta je oň minimálny záujem, ako keby sme ani nepatrili mestu. To je hneď vidieť na všetkých úsekoch, t.j. oblasti vybavenia sídliska (žiadne PIESKOVÉ… Čítať viac »

1
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x