Sobotný ruch na stavbe novej okružnej križovatky na Štefánikovej ulici

Sobotný ruch na stavbe novej okružnej križovatky na Štefánikovej ulici

Práce na stavbe, takmer za milión eur, pokračovali aj dnešným dňom. Postupne sú už čitateľné krivky budúcej okružnej križovatky, ktorá Bardejovčanom výrazne pomôže. Podľa plánovanej uzávierky, ktorá je do 16. augusta, ostáva stavebníkom mesiac na hrubé dokončenie stavby. 


Prebudovaním – rekonštrukciou križovatky a zvýšením jej priepustnosti sa odstráni nepriaznivá dopravno-bezpečnostná situácia v tejto lokalite. Realizáciou by malo dôjsť k zlepšeniu plynulosti dopravy, zvýšeniu bezpečnosti účastníkov cestnej premávky a zlepšeniu životného prostredia v dotknutom území.

Prestavba križovatky obsahuje zabezpečenie podmienok pre vedenie MHD, osvetlenie, podmienky prechodu peších a cyklistov a ďalšie nevyhnutné prvky. Možno taktiež očakávať estetický prínos v širšom centre mesta. Znížená rýchlosť v priestore križovatky spolu s lepšou plynulosťou zvýšia bezpečnosť všetkých účastníkov dopravy.

Dostavbou chodníkov a vyznačením priechodov sa podstatne zlepší pohyb a bezpečnosť peších v priestore križovatky, nakoľko v okolí predmetnej investičnej akcie sú situované významné objekty pre život mesta a regiónu (areál Hasičského a záchranného zboru, areál židovského suburbia zapísaného v Zozname svetového dedičstva Unesco, Mestská športová hala Mier, Hypermarket TESCO, IV. ZŠ B. Krpelca, pedagogicko-psychologická poradňa).

Súčasťou celého riešenia je aj preradenie komunikácie ul. Štefánikova zo siete ciest I. triedy do siete mestských komunikácií, ako dôsledok výstavby juhozápadného obchvatu mesta, odovzdaného do užívania v r. 2016. Mesto Bardejov je vlastníkom pozemkov pod mestskými komunikáciami na Ul. T. Ševčenka a Ul. Mlynská, ktoré sú dotknuté realizáciou rekonštrukcie križovatky. Pozemky a komunikácia na Štefánikovej ulici, ktorej sa rekonštrukcia taktiež dotýka, budú prevedené  do vlastníctva mesta Bardejov na základe uzatvorenej zmluvy o budúcej zmluve medzi mestom Bardejov a SSC IVSC Košice.

IDENTIFIKAČNÉ ÚDAJE

  • Názov stavby: I/77 Bardejov –  rekonštrukcia      križovatky    Štefánikova – Ul.  T. Ševčenku  – Ul. Mlynská
  • Miesto stavby:     Mesto Bardejov
  • Investor: Mesto Bardejov
  • Projektant: KDS projekt s.r.o., Námestie mieru 1, 080 01 Prešov
  • Dodávateľom stavby: EUROVIA SK, a.s., Osloboditeľov 66, 040 17 Košice, Slovenská republika
  • Investičný náklad: 893 448,16 €
  • Realizácia: začiatok: 20.5.2019, ukončenie: 08/2019

FOTOGALÉRIA: 


OBCHÁDZKOVÁ TRASA

V súvislosti s realizáciou tejto investičnej akcie dochádza k dočasnému  dopravnému obmedzeniu v zmysle spracovanej projektovej dokumentácie Dočasného dopravného značenia na uzávierku štátnej cesty I/77 v križovatke ulíc Štefánikova, Mlynská, T. ševčenku v Bardejove, v čase od 09.00 hod. dňa 03.6.2019 do 14.00 dňa 16.8.2019, z dôvodu realizácie prestavby priesečnej križovatky na okružnú križovatku.

  • v smere od Svidníka: z cesty I/77 Ul. Dlhý rad, po miestnych komunikáciách Ul. Jiráskova, Ul. Partizánska a Ul. Mikulovská s výjazdom na št. cestu I/77 Ul. Štefánikova v Bardejove,
  • v smere od Starej Ľubovne: z cesty I/77 ul. Štefánikova po miestnych komunikáciách Ul. Mikulovská, Ul. Partizánska a Ul. Jiráskova, s výjazdom na cestu I/77 Ul. Dlhý rad v Bardejove.

Príslušné spoje prímestskej dopravy a príslušné linky MHD sú počas uzávierky presmerované na tieto obchádzkové trasy.


Pôvodná podoba križovatky Štefánikova – Mlynská – T. Ševčenku


Spracoval: D.P./Foto: D.P., R. C. 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x