Cyklochodník na Mníchovský potok v úvodnej fáze realizácie

Cyklochodník na Mníchovský potok v úvodnej fáze realizácie

Mierna zima umožnila v uplynulých dňoch realizáciu terénnych prác na budovaní cyklochodníka z Bardejova smerom k prímestskej rekreačnej oblasti Mníchovský potok.


Začiatok navrhovanej trasy cyklochodníka je pri Mokrolužskom moste cez Topľu a koniec trasy je v križovatke štátnej cesty I/77 pri odbočke na Mníchovský potok. Pozdĺž tejto trasy badať vykolíkované jeho budúce umiestnenie. Na území už došlo k prerezávke a odstráneniu oplotení a začali sa aj počiatočné zemné práce na odstraňovaní ornice.

Súčasťou cyklochodníka bude verejné osvetlenie a kanalizácia na odvedenie dažďových vôd z časti cesty a chodníka. Najzaujímavejšími prvkami na novovybudovanej trase bude lávka cez Mníchovský potok a odpočívadlo blízko odbočky zo štátnej cesty.

V tejto časti by malo byť situované budúce odpočívadlo

Celá navrhovaná stavba sa nachádza v katastrálnom území mesta Bardejov. Po dokončení bude stavba slúžiť obyvateľom a návštevníkom mesta pre cykloprepojenie Bardejova a atraktívnej prímestskej rekreačnej oblasti Mníchovský potok. Cyklochodník bude súčasťou poľsko-slovenského projektu v rámci ktorého na poľskej a slovenskej strane vznikne cykloturistická trasa o celkovej dĺžke vyše 230 km.

Pozrite si trasu v ktorej bude realizované prepojenie cyklochodníkom po pravej strane cesty I/77 v nasledujúcom videu:

Maximálny sklon chodníka je 7,3% na dĺžke cca 20m. Minimálny sklon chodníka je 0,1%. Priečny sklon cyklistického chodníka je 2,0%. Šírka cyklistického chodníka je konštantná 3 m. Šírka chodníka pre peších a nástupišťa je 2 m, šírka autobusovej niky je 3,5 m. Celková dĺžka cyklistického chodníka bude 1 200 m.

Treba pripomenúť, že v Bardejove stále chýba plynulé prepojenie Bardejovských Kúpeľov s mestom. Práve dokončenie cyklochodníka do tejto časti mesta je roky len zbožným prianím mnohých Bardejovčanov. Kúpele sú isto vyhľadávenejšia a dostupnejšia lokalita ako Mníchovský potok, no na plynulé prepojenie kúpeľov si však ešte musíme nejaký ten rok počkať.


FOTOGALÉRIA:


Myslíte si, že sa v meste a okolí robí dosť pre rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x