Colníci si zaostrili na bardejovských taxikárov. Prekvapivé výsledky kontrolnej akcie „TAXI 2204“!

Colníci si zaostrili na bardejovských taxikárov. Prekvapivé výsledky kontrolnej akcie „TAXI 2204“!

Taxikári mnohokrát neevidujú tržby v registračnej pokladnici. To je výsledok kontrolnej akcie prešovských colníkov, ktorá sa uskutočnila počas veľkonočného pondelka na cestách v Bardejove. Colníci zistili porušenie zákona u všetkých kontrolovaných taxikárov.


Hlavným cieľom kontrolnej akcie, a to aj v takom období akými sú veľkonočné sviatky, bolo zistiť, či taxikári riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov a či im následne vydávajú pokladničný doklad, ktorý spĺňa náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Colníci sa pri kontrolách zamerali aj na preverenie držby povinných dokladov, ktorými sú koncesia na prevádzkovanie taxislužby a preukaz vodiča vozidla taxislužby.

Z množstva taxi si môže návštevník či domáci vybrať pred staničnou budovou.

Počas akcie dňa 22.04.2019 colníci celkovo skontrolovali päť prevádzkovateľov taxislužby, pričom nedodržiavanie zákona zistili vo všetkých piatich prípadoch. Za tieto porušenia zákona uložili pokuty vo výške 2 290 eur. Ide o opakované kontroly prešovských colníkov, ktoré sú zamerané na takýto druh poskytovaných služieb. Aj napriek tomu sa vždy nájdu prípady, keď taxikári neevidujú tržby.

Taxikári zvyknú ťahať sumy za jazdu z rukáva…

Vo všetkých piatich zistených prípadoch išlo o nezaevidovanie tržby, či už v elektronickej registračnej pokladnici, alebo vo virtuálnej registračnej pokladnici. Z celkového počtu v troch prípadoch išlo o prvé porušenie zákona. V ďalších dvoch prípadoch išlo o opakované porušenie zákona – v jednom prípade o prvé opakované porušenie zákona a u ďalšieho dokonca o druhé opakované porušenie zákona, za čo bol prevádzkovateľovi okrem uloženia pokuty vo výške 800 eur  vydaný aj zákaz poskytovania služby v kontrolovanom taxíku na konkrétne časové obdobie. Katarína Bebčáková z Colného úradu v Prešove pre portál ONline Bardejov povedala: ,,Prevádzkovateľovi –  kontrolovanému taxíku bol uložený zákaz poskytovania služby na časové obdobie v trvaní 8 hodín.“

Cenník jázd má mať zákazník k dispozícii na dverách a palubnej doske. Ak ho taxikár nemá, zavolajte si druhý.

Vzhľadom na zistenia colného úradu v súvislosti s poskytovaním taxislužieb, ako aj v rámci preventívnych opatrení, budú kontroly zo strany colného úradu pokračovať aj naďalej.


Dostali ste od bardejovských taxikárov doklad za jazdu?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spracoval: D. P./Zdroj: CÚ Prešov

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x