Čarovný pohľad na Bardejov vám predstaví mesto v novom šate

Čarovný pohľad na Bardejov vám predstaví mesto v novom šate

Pýcha Šariša či starobylé, gotické mesto, aj tieto názvy si vyslúžilo mesto Bardejov. Bez pochybne jedno z najkrajších miest na Slovensku. Práve tam sa zatúlali tentokrát čarovní fotografi, aby pripravili ďalšiu fotografickú publikáciu tentokrát z okolia Bardejova. Malebné námestie či majestátna Bazilika sú dominantou, ktorý každý domáci či turista nesmú v Bardejove prehliadnuť. Na pomerne malom území môžeme sledovať enormné množstvo jedinečných kultúrnych pamiatok.


Vydavatelia z Kynceľovej pri Banskej Bystrici sa rozhodli vytvoriť dielo, do ktorého sa mohli zapojiť aj miestni fotografi z Bardejova a okolia. Ich čarovné fotografie majú možnosť zviditeľniť v pripravovanej publikácii Čarovný Bardejov a okolie. Publikácia plná čarovných fotografií  má za úlohu pomôcť nielen v rozvoji cestovnému ruchu, ale aj ponúknuť domácim nový pohľad na vlastný región.

Umelecké fotografie, ktoré vás očaria

Vydaním obrazovej publikácie chce vydavateľstvo podporiť rozvoj mesta Bardejov a jeho okolia. Umelecké fotografie miestnych nadšencov fotografovania sa stanú súčasťou knihy o tomto regióne.  Tým, že v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Preto v správnom čase a na správnom mieste zvečnili neopakovateľné fotografické zábery. Prírodné krásny zachytené objektívom miestnych fotografov uchvátia nejedného čitateľa. Umelecké fotografie šarišského regiónu budete môcť obdivovať v novo pripravovanej knihe o čarovnom Bardejove.

Táto kniha je súčasťou ucelenej celoslovenskej edície, ktorá má poslanie prinášať ľuďom jedinečný pohľad na krajinu. Základnou myšlienkou je, že najúžasnejšie fotografie každého regiónu spravia miestni fotografi. A práve s nimi spolupracujeme. Voláme ich čarovní fotografi a dávame im príležitosť vydať svoje skvostné fotografie aj knižne. A presne takouto čarovnou bude aj kniha o Bardejove a jeho okolí,“ približuje Milan Paprčka, fotografa riaditeľ vydavateľstva.


Bardejov bude mať možnosť spoznať aj zahraniční návštevník

Obrazová časť knihy bude obohatená epickými popismi a tiež informáciami o samosprávach, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či regionálnych podnikoch, ktoré pôsobia v Bardejove a jeho okolí. Podľa slov Ľuboša Vyskoča, ako projektového manažéra, sa súčasťou knihy môže stať aj široká verejnosť.

Ako regionálny projektový manažér som mal možnosť podieľať sa doposiaľ na viac ako dvadsiatke úspešných knižných a mapových projektov Vydavateľstva CBS. Práca na každom z nich mi prinášala radosť a dobrý pocit z toho, že tvoríme hodnotné a užitočné diela, ktoré majú spoločenský prínos a sú veľmi žiadané. Dva z nich sa priamo týkali Bardejova a jeho okolia. Teda mesta, v ktorom som sa narodil a kde žijem.“

„Čarovný Bardejov a okolie je za posledných šesť rokov tretím projektom, ktorý originálnym a jedinečným spôsobom, tentoraz prostredníctvom viac ako stovky umeleckých krajinárskych fotografií bardejovských fotografov, priblíži širokej verejnosti na Slovensku i v zahraničí krásy nášho mesta a jeho najbližšieho okolia. Pre mňa ako Bardejovčana má práca na tomto projekte osobitú príchuť. Verím, že sa dielo vydarí a že sa mi počas projektovej kampane podarí pre túto myšlienku nadchnúť čo najviac ľudí – predstaviteľov miestnych samospráv a podnikateľských subjektov, ktorých aj touto cestou srdečne pozývam na spoluprácu pri príprave tohto výnimočného estetického diela. Myslím, že sa všetci máme na čo tešiť ” dodáva Ľubomír.

Zdroj: TS, vydavateľstvo CBS

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
2 (KOMENTÁRE)
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
antihanus

To odporne HDR-ko dreveneho kostolíka sa tam ako dostalo???

2
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x