Buduje sa staronový vstup na mestský cintorín

Buduje sa staronový vstup na mestský cintorín

Stavba obchvatu so sebou priniesla aj výrazné zmeny v existujúcich komunikáciách, ktoré buď zanikli alebo sú vedené v iných trasách.


Trasa obchvatu v podstate zrušila vstup na mestský cintorín cez hornú bránu zo severnej strany smerom od sídliska Obrancov mieru. Po dobu výstavby obchvatu sme sa s touto skutočnosťou museli zmieriť a využívať tak zostavajúci hlavný vstup pri dome smútku. Návštevníci cintorína smerujúci z ulice Ťačevskej si tak trasu k hrobom značne prdĺžili, pokiaľ nenašli dieru v plote.

P1660449
Pôvodný horný vstup na cintorín zo severnej strany, v pozadí nová cesta.

Projekt výstavby juhozápadného obchvatu I/77, ktorého realizácia začala v minulom roku pôvodne nezohľadnil tento prístup pre peších zo severnej strany a mohutný násyp s vyústením mostného objektu ponad cestu tak zamedzil prístup, ktorý sa dlhé roky využíval.

P1660451
Nový mostný objekt na trase obchvatu ponad ulicu Ťačevskú.

Po niekoľkých rokovaniach zástupcov mesta s investorom IVSC Košice došlo k dohode a napokon sa vstup na tomto mieste stal súčasťou stavby juhozápadného obchvatu.

Novonavrhnutý chodník rieši napojenie severného vstupu mestského cintorína z chodníka situovaného pozdĺž miestnej komunikácie (ulica Tačevská). Trasa chodníka je vedená okolo násypového kužeľa mostného objektu smerom k pôvodnej vstupnej bráne na severnej strane cintorína.

P1660446
Trasa budúceho chodníka okolo násypového kužeľa.
P1660445
Trasa budúceho chodníka okolo násypového kužeľa.
P1660444
Komunikácia bude prepojená až po križovatku Mihaľov.

Terénne práce už naznačujú polohu napojenia nového vstupu k existujúcej bráne. Zostáva len dúfať, že po dokončení obchvatu sa tento priestor napriek tesnému vedeniu komunikácie stane dôstojným novým vstupom na toto pietne miesto.

autor: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x