Začalo sa s postupným rozoberaním protipovodňového múru!

Začalo sa s postupným rozoberaním protipovodňového múru!

Protipovodňový múr zhltne ďalšie peniaze! Škody nie sú zanedbateľné.


Mnoho Bardejovčanov by protipovodňový múr najradšej zrovnalo so zemou. Je takmer isté, že najbližšie desaťročia sa však búrať nebude. Súčasťou nábrežia bude 100 možno aj dvesto rokov. S istotou dnes môžeme povedať, že 1,5 kilometrový múr za niekoľko miliónov eur sa už začal rozpadávať.


Krycie betónové dosky z vrchnej časti múru, nájdeme na mnohých miestach odpadnuté, prasknuté či uvoľnené. Tie, ktoré pre opätovné osadenie neuchránili robotníci, skončili rozbité a pohodené v koryte Tople.

Betón v časti osadenia úchytov na mobilnú zábranu sa krúši a rozpadáva. Poškodenia nájdeme na celom úseku diela. Je zjavné, že spojovacia malta nemá dostatočnú silu na udržanie ťažkých prefabrikovaných panelov. Nie veľmi dobrá vizitka pre zhotoviteľa.

V závere roka 2018 sa v reportáži Bardejovskej televízie objavila reportáž o poškodení múra vandalmi. Išlo o úmyselné odtrhnutie krycích dosiek. Tie skončili pohodené v koryte Tople. Nevieme síce aká sila bola potrebná na ich vytrhnutie, ale podľa nás na svojom mieste držali len vlastnou váhou. Aj dnes nájdeme niekoľko desiatok takto uvoľnených panelov. V žiadnom prípade tým nedávame návod na ďalšie ničenie majetku a nechceme zľahčovať čin vandalov, no myslíme si, že táto súčasť múru by mala byť predsa len odolnejšia. V reportáži zaznela aj predpokladaná výška škody, ktorá vznikla Slovenskému vodohospodárskemu podniku ako vlastníkovi múru. Škoda sa vtedy odhadla na sumu približne 260 eur. Pripomíname, že išlo len o pár poškodených panelov. Dnes je škoda niekoľkonásobne vyššia.

Čo si myslíte o kvalite prác na protipovodňovom múre.

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pozrite si celú fotogalériu nižšie. V najbližšej reportáži sa budeme venovať aj práve prebiehajúcej revitalizácii nábrežia, kde sme natrafili na veľa zvláštností.


FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x