Oba brehy Tople čoskoro prepojí nová lávka

Oba brehy Tople čoskoro prepojí nová lávka

Boli sme sa pozrieť ako vyzerajú počiatočné práce na budovaní novej lávky, ktorá bude novou súčasťou zrevitalizovaného nábrežia rieky Topľa.


Nový most bude umiestnený v blízkosti mestského kúpaliska. Hotové sú betónové základy na osadenie lávky a prístupových rámp, ktoré umožnia bezbariérový vstup. Nevieme síce aké bude materiálové prevedenie novej lávky, no podľa prezentovanej vizualizácie pôjde o monolitickú konštrukciu, ktorá bude pravdepodobne privezená na miesto a následne osadená na pripravené betónové konzoly. Podobne sa postupovalo aj pri montáži Oroszovej lávky. Ako bude vyzerať druhé premostenie pre peších sa necháme prekvapiť.

Nábrežie doplní aj nová výsadba

Už počas prác na južnej strane nábrežia sme si všimli, že úzke pásy deliace chodník a cestu, neposkytnú dostatočný priestor pre novú výsadbu. Práve tieto deliace pásy sú jediným miestom, kde je možné umiestniť zeleň. Tie su však plné betónu a kameniva. V tomto priestore bude mať strom len veľmi ťažké podmienky pre svoj rast. Podľa našich informácií sa má na zrekonštruovanom nábreží posadiť niekoľko stoviek stromov. S výkopmi dier pre novú zeleň sa už dokonca začalo v blízkosti Oroszovej lávky. Naozaj si nevieme predstaviť ako sa v tomto priestore zakorení nový strom, nehovoriac o dostatku vlahy. Na výkop pre novú výsadbu bude určite potrebná aj zbíjačka.

Je škoda, že na miestach, kde sa nábrežie rozširuje, zelený pás zostal rovnako úzky. Práve tu mohlo dôjsť k rozšíreniu tejto plochy. Zadržalo by sa tu viac dažďovej vody. Umožnil by sa väčší priestor na výsadbu a nemalou mierou by to prispelo aj estetizácii celého priesoru. Žiaľ spevnené betónové a asfaltové povrchy dostali prednosť.

Najzaujímavejšie na celej revitalizácii je miesto, kde nová lávka prepojí oba brehy. Mohutný vstup na lávku s rampami je v úzkom priestore do ktorého výrazne zasahuje súkromná parcela prislúchajúca k blízkemu novopostavenému rodinnému domu. Je otázne, ako k tejto situácii došlo. Zástavba v tomto prípade – oplotenie veľmi nerešpektuje uličnú čiaru a smerná línia oplotenia pozemku a nábrežia sa do istej miery rozchádza. Sme zvedaví ako sa s týmto projektant popasuje.


FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
6 (KOMENTÁRE)
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Mišo

Ta zelená farba asi neni moc vodeodolná, hm? A tomu majiteľový toho šedého domu tak chyboval ten meter štvorcový v tom rohu? Nemohol ho nechachať pre širšiu cestu? Čo tam ten pán bude chodiť štať na ten kúsok? Ohh bože, sedlač Bardejovska. Ktastrofa. Moje, moje, … aj toto je moje.

Jozef

To ty si dobrý sedlak ti poviem. Hovno vieš koľko stojí 1m2 pozemku. Nic nie je zadarmo. Ty by si určite dal zo svojho mestu len tak že, ty charitak sedliacky. Tak Kupuj a rozdávaj

Ľubo

Vážený pán Mišo, ten majiteľ šedého domu som ja. Nevieš o koho ide, tak do sedlákov môžeš nadávať sebe, pretože úroveň tvojho vyjadrovania ma uráža. Pozemok je vymeraný geodetom v súlade s parcelnou mapou katastrálneho územia v Bardejove. Oplotenie je vybudované presne na hranici pozemku, ktorý som riadne zaplatil. A pri navrhovaní novej lávky a prípadného odpredaja mestu so mnou nikto nekomunikoval a nikto ma ani neoslovil. Tak si prosím tvoj komentár nechaj na budúce pre seba.

Mišo

To sedliakov Vám kľude vynadam kedykoľvek ešte raz. Tu nejde o nejake samaritanastvo a rozdavanie. No koľko stojí m2 v centre Bardejova? 100Euro? 200 Euro? Aj keby stál m2 500 Euro, je Vám to hodne toho že sa tam budete teraz obchádzať jak v Toskansku? To že to je váš pozemok, že Vám to vymeral geodet to si strčte viete kde …. ste obyčajný sedláááááci. Moje, moje, moje a moje.

Ľubo

Zastav sa osobne za mnou, keď mi chceš do sedliakov nadávat. Som normálne zvedavý co si za človeka. Pekný večer.

Peter

Len idiot takto plot vybuduje, podobný vam zdevastovali okolie Tople

6
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x