Vtieravej reklame sa už nevyhol ani Ľudový prameň

Vtieravej reklame sa už nevyhol ani Ľudový prameň

V Bardejovských Kúpeľoch môže byť reklamou oblepená aj národná kultúrna pamiatka.


Táto šesťsĺpová stavba zdobená sgrafitom je výrazným prvkom socialistickeho realizmu a tvorí akési centrum, kam väčšina z nás zavíta a ochutná z kašny liečivú minerálnu vodu z Hlavného a Lekárskeho prameňa. Je to miesto kde je vysoká koncentrácia ľudí a preto si niekto zmyslel, že nosičom nevkusnej reklamy, može byť aj toto miesto. Pre náš región tak charakteristické – všadeprítomný vizuálny smog, ktorý sa už nevyhýba ani kultúrnym pamiatkam.

Projekt na výstavbu tohto objektu spracoval  Ing. Anton Vrábel a samotná výstavba prebiehala  v rokoch 1958 až 1959. Dominantou pavilónu je sgrafitová stena, ktorá sa nachádza nad prameňmi a je na nej znázornená kráčajúca postava mladej ženy v kroji obklopenej dvoma tiahnucimi sa rastlinami s vtákmi. Autorom sgrafita je akademický maliar Michal Jakubčic.

Ďalšou neprehliadnuteľnou dominantou sú dnes aj nevzhľadné reklamné banery s informáciami o kultúrnych podujatiach, ktoré sú upevnené na štylizovanom zábradlí. Návštevník, ktorý si chce z tohto miesta vyhotoviť fotografiu na pamiatku sa musí zmieriť s tým, že na zábere bude zachytená aj nechcená reklamná plachta.

p1790698

Pavilón Ľudový prameň je vlastníctvom a.s. Bardejovské Kúpele, preto apelujeme, aby bola reklama z tohto miesta odstránená a v budúcnosti sa opakovane nevyužíval objekt pavilónu na tieto účely. Minerálna voda, ktorá je vyvedená na tomto mieste je bohatstvom nás všetkých, preto nepoškodzujme toto miesto všadeprítomnou reklamou a zanechajme mu tak dôstojnú podobu.

p1790711
Celkový pohľad na pavilón Hlavného a Lekárskeho prameňa.

Asi sme si už zvykli na stav, v akom sa nachádza blízke Stredisko služieb, ktoré je obvešané najrôznejšími druhmi reklamy a celý tento objekt v srdci kúpeľov je tak veľkým strašiakom celého kúpeľného areálu. To v akom stave sa dnes nachádza si pozrite vo fotoreporte nižšie.

p1790704
Budova blízkeho Strediska služieb je zahltená reklamou.

FOTOGALÉRIA:


Súhlasíte s umiestnením reklamy na tomto mieste?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
autor: M.M.

SÚVISIACI ČLÁNOK:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x