Virtuálny Týždeň autizmu v Spojenej škole

Virtuálny Týždeň autizmu v Spojenej škole

Spojenú školu, Pod papierňou 2671 navštevujú žiaci z okresu Bardejov už 59 rokov.


Škola poskytuje vzdelávanie žiakom s mentálnym a viacnásobným postihnutím. Súčasťou školy sú taktiež triedy pre žiakov s autizmom alebo inými pervazívnymi vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím. Vzdelávanie žiakov s autizmom prebieha 13. rok na individuálnej báze v triedach špeciálnej materskej školy, špeciálnej základnej školy a praktickej školy.

Tradíciou školy je realizácia projektu Týždeň autizmu, ktorý organizujeme v rámci Svetového dňa povedomia o autizme, ktorý si pripomíname každoročne 2. apríla. Počas celého týždňa organizujeme odborné semináre, prednášky, výstavu, tvorivé dielne v spolupráci s MŠ a ZŠ, divadelné predstavenia v podaní našich žiakov s autizmom a ich učiteliek. V tomto školskom roku sme nútení preniesť tento projekt do online priestoru.


Prostredníctvom príspevkov na web stránkeFB stránke školy ukážeme nielen našim žiakom, rodičom, priaznivcom školy, ale aj širokej verejnosti, ako u nás pracujeme, vzdelávame.

Týždeň autizmu odštartujeme v pondelok 29.3.2021 príspevkami na tému ČO JE AUTIZMUS? Počas ďalších dní odprezentujeme edukačnú činnosť tried žiakov s autizmom v jednotlivých organizačných zložkách, a taktiež RECYKLO didaktické pomôcky, ktoré sme usilovne vyrábali počas rokov vzdelávania v týchto triedach.

V závere týždňa 2. apríla podporíme všetkých ľudí s autizmom nielen myšlienkami našich učiteliek, ale aj oblečením sa do modra. Bodkou za celým Týždňom autizmu bude symbolické vysvietenie školy na modro.


FOTOGALÉRIA:

Poznámka: ilustračné fotografie v článku boli vyhotovené z obdobia pred Covidom z posledného uskutočneného Týždňa autizmu. 


Zdroj – text, foto: Mgr. Lucia Kancianová

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x