TIP NA VÝLET: Snehový labyrint a Tatranský zámok v Zakopanom

TIP NA VÝLET: Snehový labyrint a Tatranský zámok v Zakopanom

V Zakopanom, na poľskej strane Vysokých Tatier, postavilo 40 ľudí labyrint zo snehu väčší ako minulý rok. Je o 100 metrov dlhší. Snehovú atrakciu pri skokanskom areáli Wielką Krokiew v Zakopanom otvorili 21. januára 2017. Atrakciu, o ktorej hovorí celý svet, sme navštívili s naším objektívom osobne.


Labyrint začali v Zakopanom stavať koncom novembra minulého roka, v období, keď krajinu zasiahli najväčšie mrazy. Vznikal pod režisérskou taktovkou domácich zástupcov Artura Haberu a Jaroslava Sitarza. Nad stavbou hradu a za zostrojením tohto druhého projektu stál Slovák Peter Horník.

Práce na výstavbe labyrintu trvali viac ako dva mesiace. Steny sú vysoké dva metre, čím sú sťažené podmienky pre zvedavcov. Po jeho dostavbe však práce neboli úplne skončené, pretože dennodenne si vyžaduje malé úpravy.

Výsledkom slovensko-poľskej spolupráce je ľadový zámok

V tesnej blízkosti bludiska nájdete aj ďalšiu atrakciu v podobe veľkého snežného zámku. Pamätáte si ešte na vaše časy, keď ste si i vy s kamarátmi stavali pevnosti zo snehu?  Skupinka dvadsiatich robotníkov pod vedením Slováka Petra Horníka vytvorili veľký ľadový zámok, ktorý obdivujú tisíce návštevníkov. Práca na ňom trvala kratšie ako výstavbe labyrintu. Najvyšší bod hradu má 12 metrov. Stavba je pevná, môžete po nej pokojne prechádzať, jej múry sa nezrútia. Autor hradu je známy svojimi snežnými stavbami. Tá v Poľsku je však najväčšia z nich.

Zaparkovať sme chceli, čo najbližšie. Voľné miesto sa nám podarilo nájsť na prvýkrát. Parkovné nás vyšlo na 20 poľských zlotých.

Pri pokladniach bola neprehľadná situácia. Cez tlačenicu sme sa dostali priamo k okienku. Za vstup do Tatranského snehového zámku a labyrintu sme zaplatili 7 eur za dospelú osobu. Zvýhodnené vstupné je pre rodiny s deťmi.

V samotnom zámku si môžete vystáť menší rad, po zaplatení „cestovného“ sa môžete šmyknúť snehovým žľabom na nafukovacom člne. O zábavu detí je postarané.

V snehovom labyrinte stretnete všetky vekové kategórie. V čase našej návštevy sme stretali početné slovenské skupinky blúdiacich.

Počasie je neúprosné. Teploty nad nulou ukrajujú z originálnej snehovej stavby. Pokiaľ chcete zažiť neopakovateľnú atmosféru, návštevu areálu Zimowego Parku Rozrywki, neďaleko mesta Zakopane, by ste nemali rozhodne odkladať!


FOTOGALÉRIA:Pozri na mape:


Autor: D.P.

Navštívili ste už najväčší snehový labyrint v poľskom Zakopanom?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

SÚVISIACE ČLÁNKY:

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x