ONline Bardejov

Prvým narodeným Bardejovčanom v roku 2018 je Martin Hanobik

Prvým narodeným Bardejovčanom v roku 2018 je Martin Hanobik

V Nemocnici sv. Jakuba sa v úvode roka narodili štyria novorodenci. Zástupcovia mesta navštívili rodičku prvého narodeného Bardejovčana v roku 2018. Primár gynekologicko pôrodnického oddelenia Jaroslav Petrišin informoval o počte narodených detí v bardejovskej nemocnici za uplynulý rok.


Tesne pred obedom sa do nemocnice vybrala na návštevu mamičky prvého Bardejovčana delegácia, na čele s primátorom mesta Borisom Hanuščakom. Vedúca oddelenia sociálnych vecí, bytového a zdravotníctva MsÚ Tatiana Fedáková odovzdala rodičke finančný dar. Malý Martinko sa narodil v utorok 2. januára, krátko po 7. hodine. Meno dostal po otcovi. Doma sa na neho teší dvojročná sestra Anička.

Spokojná mamička Zuzana a syn Martin

O deň skôr, 1. 1. sa o 9. hodine, Martine Palšovej z Raslavíc narodil druhorodený syn Richard. Doma ich čaká 2,5-ročný syn Patrik. Obe mamičky žiarili šťastím a sú zdravé. Martina by už bola najradšej aj doma.

Richard bude o niekoľko rokov oslavovať narodeniny a príchod nového roka spoločne.

Primár Jaroslav Petrišin informoval, že zo štyroch tohtoročných pôrodov boli tri prirodzené a jeden cisárskym rezom. Zmienil sa aj o počte narodených detí, počas minulého roka. V roku 2016 sa narodilo 1020 detí a v roku 2017 1018 detí.


FOTOGALÉRIA:


Vynovené gynekologické – pôrodnícke oddelenie

Koncom apríla 2017 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného gynekologického – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice sv. Jakuba. Celková investícia rekonštrukcia, v čiastke takmer 60-tisíc eur, pozostávala z rekonštrukcie gynekologickej časti, rekonštrukcie pooperačnej izby a rekonštrukcie vstupu, vrátane kamerového systému.

Rekonštrukciou priestorov sa výrazne zlepšil sociálny komfort pre pacientky. Na oddelení sa nachádzajú dvojposteľové izby so samostatným sociálnym zariadením a maximálne trojposteľové izby so spoločným sociálnym zariadením.

Strihanie pásky. Zľava: J. Petrišin - primár, M. Brdársky - predseda správnej rady nemocnice, P. Chudík a M. Petko - riaditeľ nemocnice
Strihanie pásky. Zľava: J. Petrišin – primár, M. Brdársky – predseda správnej rady nemocnice, P. Chudík a M. Petko – riaditeľ nemocnice.

Modernizáciou pooperačnej izby sa zlepšila úroveň zdravotnej starostlivosti o pacientky v pooperačnom období, čím sa znížilo riziko komplikácii.

Rekonštrukciou vstupu do priestorov gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia, vrátane kamerového systému sa prispelo k zlepšeniu hygienicko – epidemiologického režimu a zabezpečil sa sociálny komfort a bezpečnosť pre pacientky a personál.

Gynekologické pacientky, rizikovo tehotné a mamičky po pôrode nachádzajú v bardejovskej nemocnici komplexnú starostlivosť na jednom mieste – od ambulantnej starostlivosti cez lôžkovú starostlivosť, pôrod vrátane sekcii a následnú starostlivosť o bábätko.

Počet pôrodov za r. 2016: 1 020
Počet narodených detí: 1 025 detí
Počet operácii za r. 2016: 1 416
Počet hospitalizácii za r. 2016: 2 329

Bardejovská pôrodnica získava za posledné roky vysoké hodnotenia od mamičiek

Bardejovská pôrodnica získava za posledné roky vysoké hodnotenia od mamičiek.

Personál gynekologicko pôrodníckeho oddelenia Nemocnice sv. Jakuba v Bardejove.

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D.P./Foto: D.P.

Podobné príspevky

guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Dodo
Dodo
3 roky/rokov

Je tam chyba.. volá sa Martina Palsova 🙂

1
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x