Na úseku Dlhá Lúka – Zborov pribúda dopravných nehôd!

Na úseku Dlhá Lúka – Zborov pribúda dopravných nehôd!

Prehľadná cesta láka pridať na rýchlosti. Na danom úseku došlo v posledných rokoch k vážnym dopravným nehodám. Za uplynulé štyri dni pribudli ďalšie dve nehody. Počas piatkovej nehody posádka bieleho Mercedesu len o centimetre minula betónový stĺp. Následky by boli devastačné. Celoslovenské štatistiky nehodovosti sú od začiatku roka alarmujúce!


Dnes (08.02.2022) krátko pred 7-mou hodinou ráno došlo na ceste  medzi obcami Dlhá Lúka a Zborov v Bardejovskom okrese k dopravnej nehode. 34-ročná vodička  viedla osobné motorové vozidlo zn. Kia.  ,,Pri prejazde ľavotočivej zákruty z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti stavu a povahe vozovky dostala s vozidlom šmyk, prešla do protismeru, pričom zachytila oproti idúce vozidlo zn. Mahindra a následne čelne vrazila do oproti idúceho vozidla zn. Hyundai. Všetci zúčastnení vodiči boli bezprostredne po dopravnej nehode podrobení dychovým skúškam s negatívnym výsledkom. Vodička vozidla zn. Kia utrpela pri udalosti ľahké zranenie. Škoda bola predbežne vyčíslená na cca 16 500 eur,“ uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

,,Po 06:50 hod. boli piati príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bardejove (z hasičskej stanice Bardejov) s jedným kusom hasičskej techniky vyslaní k dopravnej nehode troch osobných motorových vozidiel, ktorá sa stala za obcou Dlhá Lúka, v okrese Bardejov. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že v dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu dvoch osôb. Zasahujúci hasiči poskytli zraneným osobám neodkladnú zdravotnú starostlivosť a odovzdali ich do opatery posádky Záchrannej zdravotnej služby. Havarované vozidlá zabezpečili proti pohybu a vykonali protipožiarne opatrenia. Po zdokumentovaní dopravnej nehody PZ SR asistovali pri naložení vozidiel na vozidlo odťahovej služby, očistili vozovku od nečistôt spôsobených dopravnou nehodou a vrátili sa späť na základňu,“ zásah hasičov opísala Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

Dopravu na Duklianskej ulici usmerňovali policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky. V pozadí sanitka so zranenou osobou.

Piatkovú nehodu mal spôsobiť nepozorný farár smerujúci do Bardejova

,,V piatok (04.02.2022) popoludní došlo na ceste medzi obcami Dlhá Lúka a Zborov v Bardejovskom okrese k dopravnej nehode, pri ktorej 54-ročný vodič viedol osobné vozidlo zn. Renault, s ktorým začal manéver predbiehania pred sebou jazdiaceho vozidla. V čase keď už bol predchádzaný 58-ročným vodičom osobného vozidla zn. Mercedes, ktorého tak vytlačil na nespevnenú krajnicu, kde s vozidlom dostal šmyk, narazil do stromu a prevrátil sa na strechu. Obaja zúčastnení vodiči boli bezprostredne po dopravnej nehode podrobení dychovým skúškam s negatívnym výsledkom. Vodič vozidla zn. Mercedes utrpel pri udalosti ľahké zranenie. Predbežná škoda na vozidlách bola vyčíslená na cca 20 500 eur,“ informovala J. Ligdayová.

Posádka Mercedesu so žilinskou EČV tesne minula betónový stĺp.

M. Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove priblížila zásah hasičov: ,,Dňa04. februára 2022 po 15:00 hod. boli štyria príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Bardejove (z hasičskej stanice Bardejov) s 1 kusom hasičskej techniky vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala pred obcou Zborov, v okrese Bardejov. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o dopravnú nehodu dvoch osobných motorových vozidiel, pričom jedno z vozidiel prerazilo strom a skončilo prevrátené na streche. Všetci účastníci dopravnej nehody sa nachádzali už mimo havarovaných vozidiel. V dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu dvoch osôb, ktorým zasahujúci hasiči do príchodu posádky Záchrannej zdravotnej služby poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Zároveň havarované vozidlá zabezpečili proti pohybu a vykonali protipožiarne opatrenia.“

Spracoval: D.P./Foto: HaZZ PO, KR PZ PO

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x