Hradby sa budujú s dodatočnou masívnou železobetónovou konštrukciou.

Hradby sa budujú s dodatočnou masívnou železobetónovou konštrukciou.

Priekopový múr posilnia priečne monolitické železobetónové bloky, ktoré budú vo finále pod spätným obsypom parkánovej hradby.


Výstavba je vo fáze montáže debnenia na betónovej základovej doske s kameninovým zhutneným podsypom. Lícová strana betónovej platne je už v pohľadovej časti vyskladaná pieskovcovým kameňom. Priečna železobetónová rebrová konštrukcia opory múru je vo vzdialenostiach zhruba 5 metrov.

Pôvodne zrekonštruovaný priekopový múr parkánovej hradby bol asanovaný pre zlú statiku v marci tohto roku. Základová časť mala vtedy asi polovičnú šírku a nevhodný náklon.

Pri opätovnom budovaní múru sa musela zvoliť dôslednejšia technológia výstavby. Bolo nevyhnutné do stavby zahrnúť aj moderné stavebné riešenia, ktorých súčasťou je aj oceľová výstuž, bez ktorej sa stavitelia stredovekého obranného systému mesta zo 14. a 15. storočia, predsa len zaobišli.

FOTOGALÉRIA: 


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x