František Šverha z Kľušova získal v súťaži RECfruit špeciálne ocenenie

František Šverha z Kľušova získal v súťaži RECfruit špeciálne ocenenie

V celoslovenskej súťaži RECfruit zameranej na mladých videotvorcov sa mali pôvodne udeliť iba prvé 3 miesta. Kvalitných výstupov však bolo viac, preto boli udelené aj ďalšie dve špeciálne ceny. Jednu z nich získal i František Šverha z okresu Bardejov.


Videli ste ich videotvorbu, poznáte ich mená a umiestnenia v súťaži RECfruit. Ak nie, práce a výsledky si môžete pozrieť na recfruit.sk. Content marketingová agentúra ContentFruiter si uvedomuje absenciu video makerov na slovenskom trhu, preto od marca 2017 hľadala začínajúce talenty v oblasti videotvorby. Hlavnou podmienkou súťaže bol vek od 15 do 26 rokov a téma „Ako to nerobiť“. Súťažiaci sa chopili kamery, nechali sa nakopnúť múzou a poslali množstvo prác. Namiesto plánovaných troch miest bolo ocenených 5 šikovných mladých videotvorcov. Feedback od odbornej poroty pozostávajúcej z umelcov a kameramanov z praxe dostali všetci ocenení.

Medzi ocenenými aj Bardejovčan

Anglickému videu I like you sa síce miesto na stupienku víťazov neušlo, ale príbehom, hereckými výkonmi, práci s kamerou a so zvukom zaujalo natoľko, že dostalo cenu ContentFruiter. 20-ročný František Šverha pochádza z Kľušova, no študuje v Anglicku. „Povedal som si, že anglická tvorba mi v slovenskej súťaži pomôže zaujať pozornosť. V dnešnej dobe plnej kvalitného videoobsahu musí človek robiť veci odlišne, aby ukázal svoju jedinečnosť. Prezradil nám, že je dobré držať si odstup od svojich prác, aby sa publikom zle prijaté video nestalo blokom, ktorý pochová talent perspektívneho tvorcu. „Inšpiráciu hľadám všade naokolo v myšlienkach, v pocitoch, v hudbe, ktorá vo mne vyvolá emóciu. František sa zúčastnil na viacerých súťažiach súvisiacich s kinematografiou a na svoju staršiu tvorbu sa pozerá ako na amaterizmus. Vďaka oceneniu si môže František vyskúšať prácu video makera priamo pre reálneho klienta, no tiež zdokonaliť svoje schopnosti spracovania videa v online kurze.

Pozrite si video Františka Šverhu:

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]Súťaž RECfruit má za sebou nultý ročník, ktorý objavil viacero mladých a talentovaných video makerov schopných zviditeľniť sa vďaka vlastnej šikovnosti. Organizátorom iba potvrdil, že hľadanie šikovných tvorcov má zmysel. Preto veria, že motivuje aj ostatných potenciálnych záujemcov a dodá im odvahu prihlásiť sa do ďalšieho ročníka, ktorého príprava je už v plnom prúde.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x