Finančná správa zverejnila podrobnosti k úspešnému zásahu v Nižnej Polianke!

Finančná správa zverejnila podrobnosti k úspešnému zásahu v Nižnej Polianke!

Kriminalisti finančnej správy odhalili nelegálnu výrobňu cigariet v Nižnej Polianke v Okrese Bardejov. Zaistili tam viac ako 2,3 milióna kusov nezákonne vyrobených cigariet. Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) vyčíslil únik na spotrebnej dani na približne 714-tisíc eur. Priamo pri nelegálnej výrobe zadržali desať osôb – cudzích štátnych príslušníkov.


V bývalom areáli Poľnohospodárskeho družstva v Nižnej Polianke v bardejovskom okrese odhalili kriminalisti finančnej správy v pondelok 19. októbra nelegálnu výrobňu cigariet.

,,Pri kontrole priestorov objektu a priľahlých pozemkov našli zariadenie s príslušenstvom na rezanie, fermentovanie, sušenie tabaku, komponenty slúžiace na výrobu cigariet ako aj linku na ich výrobu. Pri akcii zaistili tri osobné motorové vozidlá, vysokozdvižný vozík a kamión. Predpokladaná hodnota týchto zariadení a komponentov predstavuje sumu 1,2 milióna eur,“ o úspešnej akcii informuje hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Drahomíra Adamčíková.

Kriminalisti finančnej správy objavili viac ako 2,3 milióna kusov nelegálnych cigariet a asi 6 tisíc kilogramov tabaku. Únik na spotrebnej dani vypočítali približne na 714-tisíc eur. Priamo pri nelegálnej výrobe zadržali 10 osôb – štátnych príslušníkov z Lotyšska, Poľska, Bieloruska a Ukrajiny. Vyšetrovateľ finančnej správy ich obvinil zo spáchania zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov formou spolupáchateľstva podľa Trestného zákona. V prípade dokázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.


Spracoval: D. P./Foto: financnasprava.sk

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x