Bardejovská kapela LIQUID ERROR potešila fanúšikov novým štúdiovým albumom

Bardejovská kapela LIQUID ERROR potešila fanúšikov novým štúdiovým albumom

Nový štúdiový album vydali 30. novembra, nesie názov „Rabbit Hole“ a pracovali na ňom posledné dva roky.


Na albume nájdete 6 autorských piesní spievaných v anglickom jazyku, ktoré boli nahrávané v štúdiu Leon Art v Bardejove. Album mixoval v bratislavskom štúdiu František Zuštin. Na obale „Rabbit Hole“ kapela spolupracovala s talentovaným grafikom Pavlom Melkorom Červeniakom.

Digitálny download začal v deň vydania. Na prvé dva single z albumu sú už natočené aj videoklipy, ktoré nájdete na stránkach kapely.


LIQUID ERROR sú Martin Šuki Kušnír – spev a basgitara, Michal Švec – bicie, Miro Spencer Ducký – spev a gitara.

 

V roku 2008 ste vydali prvé EP-čko, po deviatich rokoch tu máme album Rabbit Hole. V čom ste sa od tej doby posunuli?

Martin: Môj najväčší posun bol, že som prišiel do kapely.

Michal: Tú dobu sme samozrejme trávili čas v skúšobniach, odohrali sme mnoho koncertov, takže sme zohratejší, poznáme sa lepšie a sme si oveľa bližší.

V súčasnosti vaša kapela pozostáva z troch členov, ako ste sa dali dokopy?

Martin: Rád by som povedal, že na pive, ale bojím sa, že sme sa stretli úplne obyčajne na inom koncerte. Bardejov nie je až také veľké mesto a hudobníci sa tu navzájom poznajú.

Miro: Všetko je to zásluhou hlavne známych.

Vaše skladby su v anglickom jazyku, uvažovali ste aj nad skladbou v slovenčine?

Martin: Hrať v slovenčine pre slovenské publikum má svoje nesporné výhody, no my sme o tom zatiaľ neuvažovali. Od malička počúvame hlavne anglicky spievanú muziku a príde nám to prirodzené. Našu hudbu šírime prostredníctvom internetu a páči sa nám predstava, že kdekoľvek na svete si vieme nájsť fanúšikov.

Michal: Lepšie by som to nepovedal.

LIQUID ERROR pred domácim publikom v Bardejove, zdroj: archív LIQUID ERROR

V lete ste vystúpili na Bardejovskom jarmoku, ako reaguje domáce publikum a kde všade koncertujete?

Miro: Pokiaľ hráme doma tak je to väčšinou pozitívne a hrať v podstate nemáme problém kdekoľvek.

Martin: Hrať doma je vždy skvelé. Je to už nejaký ten piatok čo nemáme dvadsať a už sa sami neberieme tak vážne. Živých koncertov nerobíme veľa a tak sa snažíme si ich užiť.

Vaša kapela sa radí medzi alternatívny rock-funk, vysvetlite na čo je kladený dôraz v tomto hudobnom žánri.

Michal: Dôraz je hlavne kladený na rytmiku, bassgitara – bicie, gitara dotvára tvár songov. Alternatívne je to preto, lebo prirodzene vkladáme do našich piesní aj časti z iných žánrov.

V októbri ste predstavili Váš nový videoklip k skladbe „Thank You My Friends“, kto stojí za jeho produkciou a ktorú ďalšiu skladbu okrem druhého singla „Look Outside“ bude ešte doprevádzať videoklip?

Michal: Oba tieto klipy nám pomáhal produkovať Marek Gabriš, s ktorým spolupracujem na viacerých projektoch, ktoré súvisia s videotvorbou. Taktiež by sme radi poďakovali viacerým ľudom, ktorí nám pomáhali pri tvorbe, alebo vydaní tohto albumu. Obal nám robil skvelý grafik Pavol Melkor Červeniak, v štúdiu Milan Herstek, za mix Františekovi Zuštinovi a mnohí iní, bez ktorých by to nešlo. Určite plánujeme k albumu Rabbit Hole predstaviť ešte pár videoklipov, ideálne na každý song.

Martin: Radi by sme po vzore Spice girls urobili videoklip na všetky skladby z albumu.

7. Na čo zaujímavé sa v súvislosti s kapelou môžu Vaši fanúšikovia tešiť?

Miro: Na koncerty.

Michal: Ako som spomínal, plánujeme natočiť ešte pár videoklipov k ďalším skladbám, behom budúceho roka by sme chceli predstaviť svoju tvorbu na koncertoch.

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]Páči sa vám kapela LIQUID ERROR a chcete získať jej nový album? Zapojte sa do SÚŤAŽE na našej stránke na Facebooku. Šancu máte vyhrať 2 CD s ich novým albumom Rabbit Hole. Zdieľajte cover ich albumu a v komentári označte niekoho, komu by ste ho radi venovali. V nedeľu 10. 12. 2017 vyžrebujeme a zverejníme dvoch výhercov.[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Spracoval: M.M. / Foto: archív LIQUID ERROR

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x