Vážna dopravná nehoda na železničnom priecestí v Bardejove! Zranený vodič bol do nemocnice transportovaný vrtuľníkom

Vážna dopravná nehoda na železničnom priecestí v Bardejove! Zranený vodič bol do nemocnice transportovaný vrtuľníkom

Cesta z Bardejova do Prešova, sa tesne po opustení stanice Bardejov, skomplikovala približne 80 cestujúcim. Na treťom železničnom priecestí od stanice došlo k zrážke motorového vozidla s osobným vlakom. Zraneného vodiča transportovali leteckí záchranári. 


[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” shape=”square” style=”custom” custom_text=”#1e73be”]Krátko po nehode sme Vás ako prví informovali o nehode na našej facebookovej stránke ONline Bardejov. Okamžite sme získavali vyjadrenia od kompetentných osôb, ktoré sme Vám zverejnili. Rovnaký spôsob zverejnenia sme zachovali pri všetkých nehodách, pri ktorých sme boli prítomní. Postupne na dnešné miesto nehody prichádzali aj zástupcovia ďalších médií. [/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Cestujúcim ZSSK zabezpečila náhradnú dopravu

,,K nehode došlo v čase medzi 10.29 – 10.40, presný čas určí vyšetrovanie. Cestujúci ani personál vlaku neboli zranení. Vodiča z cestného motorového vozidla museli vystrihovať hasiči. Zraneného vodiča si od záchranárov prevzali leteckí záchranári.

Cestujúcim bola zabezpečená náhradná autobusová doprava. Časť cestujúcich vystúpila. Vlak OS 9208 bol naspäť stiahnutý do stanice Bardejov a pokračoval ako ďalší vlak s meškaním zhruba 20 minút.

Cestujúcim nevzniká nárok na odškodnenie, nakoľko vina nebola na strane železničného prepravcu a náhradná doprava bola zabezpečená,” pre ONline Bardejov podrobnosti uviedol Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK). Ako sa neskôr ukázalo, vlakový spoj zo stanice Bardejov odišiel až v čase 14.29.


Letecký transport zraneného

,,Záchranársky vrtuľník z Košíc bol dnes dopoludnia privolaný na pomoc do Bardejova, kde sa zrazilo osobné motorové vozidlo s vlakom. Posádka leteckých záchranárov si na mieste od rýchlej lekárskej pomoci prevzala 40-ročného vodiča, ktorý bol pri vedomí, sťažoval sa na bolesti chrbtice. Po doplnení liečby bol pacient preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave, s podozrením na poranenie chrbtice leteckými záchranármi transportovaný do Fakultnej nemocnice J.A. Reimana v Prešove,” uviedla hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková.

 
Odlet vrtuľníka z Krátkeho radu.


Prezídium hasičského a záchranného zboru informovalo o vážnej dopravnej nehode motorového vozidla a osobného vlaku na svojej facebookovej stránke

,,Bardejovskí hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na železničnom priecestí č. SP 2254 v katastri mesta Bardejov. Motorové vozidlo sa zrazilo s osobným vlakom č. 9003 (pozn. ONline Bardejov – chybné označenie vlaku zo strany prezídia), ktorý smeroval z Bardejova do Prešova. V čase nehody sa vo vlaku viezlo približne 80 cestujúcich, ktorí neutrpeli žiadne zranenia. Ťažké zranenia utrpela jedna osoba vo vozidle, ktorú museli hasiči vyslobodzovať hydraulickým zariadením. Na mieste zasahuje aj vrtuľník ZZS.”

Polícia: Vodič nerešpektoval signalizačné zariadenie

,,Podľa doterajších zistení 40-ročný Bardejovčan pri prechádzaní železničného priecestia na Ul. Pod lipkou nerešpektoval signalizačné zariadenie blikajúce červeným svetlom a so svojim autom Mitsubishi Outlander vošiel do koľajiska pred prichádzajúcu vlakovú súpravu. Došlo k vzájomnému stretu, po ktorom vlak pred sebou tlačil uvedené vozidlo 75 metrov. Pri nehode vodič utrpel bližšie nezistené zranenia, ktoré si vyžiadalo jeho letecký transport do NsP v Prešove. Z cestujúcich vo vlaku sa nik nezranil. Požitie alkoholických nápojov bolo u vodiča a rušňovodiča dychovými skúškami vylúčené. Škoda na motorovom vozidle a vlakovej súprave bola predbežne odhadnutá na cca 30.000 eur.  Presné okolnosti príčiny nehody vyšetrujú bardejovskí dopravní policajti,” uviedol krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.


 

Vodič z havarovaného vozidla, nezabezpečené priecestie, poznal veľmi dobre.
Vlaková súprava tlačila vozidlo pred sebou niekoľko desiatok metrov.

V blízkosti železničného priecestia je niekoľko mesiacov, dovolíme si tvrdiť aj pár rokov, nezabezpečený niekoľkometrový priepust popod trať.

 

Z havarovaného vozidla, vystrihli hasiči, vodiča pri vedomí.
Vlaková súprava zachytila vozidlo ľavou stranou.
Vlak sa z miesta nehody vrátil do stanice Bardejov tesne pred 14. hodinou.

FOTOGALÉRIA:


 


SÚVISIACI ČLÁNOK:

Spracoval: D. P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x