V severovýchodnej časti mesta rastie nová hala. Výrobný podnik Kamax rozširuje výrobu.

V severovýchodnej časti mesta rastie nová hala. Výrobný podnik Kamax rozširuje výrobu.

Výstavba novej výrobnej haly rozšíri existujúce výrobné kapacity firmy o ďalších 1300 m². Vedľa existujúcej nástrojárne pribudne závod na výrobu oceľových skrutiek. 


Projekt rozšírenia výroby ráta s výstavbou novej výrobnej haly s celkovou dĺžkou 206 metrov a šírkou 48,8 metra. Nová budova je navrhovaná ako jednopodlažná stavba s plochou strechou. Pôdorys je v tvare „L“, kde ku kratšej strane prilieha dvojpodlažná administratívna budova. Pozdĺž dlhšej strany v budúcom vnútrobloku bude umiestnená technická a administratívna prístavba.

V súčasnosti už v areáli firmy Kamax intenzívne prebiehajú stavebné práce. Realizuje sa zakladanie stavby budúcich nosných konštrukcií objektov, ktoré bude tvoriť železobetónový prefabrikovaný skelet doplnený oceľovými konštrukciami. Nový objekt by mal svojim dizajnom ladiť s existujúcou výrobnou halou.

Súčasťou stavebného objektu budú aj spevnené plochy. Vybuduje sa nová obslužná komunikácia v šírke 7 metrov s napojením na Priemyselnú ulicu, parkovisko pre zamestnancov, areálová obojsmerná komunikácia v šírke 7,5 m, ktorá vznikne v druhej etape a bude vedená okolo celej výrobnej haly. Pribudnú aj ďalšie manipulačné, odstavné a nakladacie plochy a nebudú chýbať ani nové chodníky, ktoré spoja existujúcu vrátnicu s novou administratívnou budovou.
Celkové náklady na celý projekt rozšírenia výroby činia približne 25 mil. EUR. V novo postavenej časti, ktorá bude súčasťou existujúceho výrobného podniku, budú umiestnené výrobné stroje konvenčnej strojárskej výroby – klasické a CNC brúsky na guľato, profilové brúsky, sústruhy, frézy a lisy.

Hlavným dôvodom pre zvýšenie výrobných kapacít zo súčasných 2450 m² na 3750 m² je rozšírenie predaja náhradných dielov pre lisy a lisovacích nástrojov pre výrobu skrutiek pre automobilový priemysel, pre sesterské firmy skupiny KAMAX.

Účelom nových výrobných priestorov a strojov je hlavne zvýšenie výrobnej kapacity súčasnej výroby. V súčasnosti sa v spoločnosti Kamax k.s. vyrábajú náhradné diely a lisovacie nástroje pre lisy na výrobu skrutiek v automobilovom priemysle.


Firma Kamax k.s. Bardejov pôsobí v meste Bardejov svojou výrobnou činnosťou od roku 2007. Výrobný podnik v našom meste je centrálnou nástrojárňou spoločností KAMAX.  Nemecká skupina Kamax vyrába vysokopevné spojovacie materiály pre automobilový priemysel. Zamestnáva viac ako 3,5-tisíc zamestnancov v dvanástich závodoch po celom svete. Ročne vyrobí cca 3,5 miliardy skrutiek v závodoch v najvýznamnejších regiónoch sveta. Okrem Európy firma pôsobí aj v Amerike či Ázii.

zdroj: www.okamzitapraca.sk
zdroj: www.okamzitapraca.sk

FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M. / Foto: R.C.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x