V Lenartove sa inšpirovali Krynicou. Obec zdobia kvetinové sochy labutí a pávov

V Lenartove sa inšpirovali Krynicou. Obec zdobia kvetinové sochy labutí a pávov

Obec Lenartov, približne 20 kilometrov od Bardejova, známa predovšetkým pre nález meteoritu v roku 1814 zaujme aj niečím iným. Všímaví vodiči novú atrakciu v podobe 3D sôch so živých rastlín neprehliadnu ani z hlavnej cesty pri prejazde obcou.


Sochy s kvetinovou výzdobou formované do rôznych tvarov a podôb väčšina z nás pozná najmä z neďalekých kúpeľov Krynica u našich poľských susedov. Zdá sa, že odtiaľ pochádza aj inšpirácia pre bardejovskú obec. Jej centrum vzbudzuje pozornosť okoloidúcich práve vďaka kvetinovým labutiam a pávom, ktoré sú súčasťou zrevitalizovaného obecného parku. Nechýba vyobrazenie obecnej vlajky s piatimi pozdĺžnymi pruhmi formou farebných násypov doplnených o erb.

Obec Lenartov sa zapojila do grantového programu Zamestnanecké granty – Pomôžte svojej komunite 2019 Nadácie VÚB. Jej projekt “Revitalizácia miestneho parku živou sochou z kvetín” bol podporený sumou 1000 eur.

Ako sa ďalej uvádza na stránke obce: „cieľom tohto projektu bolo zvýšiť atraktivitu daného územia vlastným pričinením a dobrovoľníckou prácou detí, žiakov, mladých a skôr narodených. Do tohto projektu bol zapojený aj zamestnanec VÚB Bardejov. Celý máj a jún sa niesol v znamení prác na tomto jedinečnom diele. Domáci aj návštevníci sa môžu pokochať krásou zelene vo forme 3D sochy, ktorá “tróni” v strede obce a vzbudzuje pozornosť okoloidúcich. Že sa nám to podarilo, o tom svedčí nielen množstvo fotografujúcich náhodných cestujúcich, ale aj domácich.“ (zdroj: www.lenartov.sk)

Všimli ste si už lenartovské labute? Ak nie, ponúkame niekoľko záberov, ale najlepšie bude ak si cestou urobíte zastávku sami. Pri miestnom potoku sme živé labute nezaregistrovali, no neďaleko hniezdili aj tieto bociany.

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x