V Bardejove 1Gbit/s optický internet od Antiku už dostupný! Registrácia je spustená.

Košický operátor ANTIK Telecom pôsobí v dvoch desiatkach miest a viac ako 140 obciach po celom Slovensku. Nosnými službami sú napr. Optický gigabitový internet s rýchlym nie len downloadom, ale aj uploadom tzv. 1000/1000 Mbps, Digitálna TV, ktorú ANTIK ponúka k internetu bezplatne spolu s až 20 dňovým HD archívom, nahrávaním a ďalšími funkciami vrátane televízie v mobile cez appku AntikTV. Všetky tieto služby už čoskoro využijú aj Bardejovčania.


Kde optické vlákna nesiahajú, ponúka ANTIK taktiež bezdrôtový internet 32Mbit/s a tiež modernú satelitnú TV s obrazom za každého počasia vďaka funkcii zálohy obrazu.

Spoločnosť v uplynulých mesiacoch dokončila v meste Bardejov finálnu fázu výstavby infraštruktúry a vďaka nej môžu Bardejovčania využívať služby optického internetu s rýchlosťou až 1Gbit/s a to nie len download, ale aj rýchly upload 1000/1000 Mbps. Mimo iného sa tiež uvažuje, že Bardejov bude jednou z vybraných lokalít pre plánované spustenie internetu s rýchlosťou až 10 Gbit/s. Ďalšími lokalitami na zozname sú bratislavské Nové Mesto,  Stropkov, Čierna nad Tisou, Humenné ale aj dve košické sídliská – KVP a MČ Pereš.

Antik už niekoľko mesiacov buduje siete v našom meste.

Prvá pilotná prevádzka je už spustená. Následne budú spustené ďalšie spomínané mestá v treťom kvartáli, teda na jeseň tohto roku. To, či Antik Telecom poskytne pre svojich zákazníkov v Bardejove aj internet s touto rýchlosťou, zatiaľ nevieme naisto potvrdiť. V súčasnosti operátor spustil optický gigabitový internet.

V prvej fáze bude pre obyvateľov k dispozícii v týchto častiach mesta:

 • Vinbarg
 • Družba
 • Sídlisko Obrancov mieru

Výhody ANTIKU aj pre relax a športové vyžitie

Len minulý mesiac spustila spoločnosť Antik v neďalekom Svidníku svoje zdieľané bicykle. V meste s približne 11 tisíc obyvateľmi majú ľudia už dnes k dispozícii 50 bicyklov. Na zapožičanie takého bicykla stačí mať vo svojom mobilnom telefóne nainštalovanú aplikáciu, pomocou ktorej odomknete bicykel načítaním QR kódu na jeho riadidlách. Jazdíte kdekoľvek (aj mimo mesta). Podmienkou je bicykel po skončení jazdy uzamknúť mechanicky potiahnutím páčky a zaparkovať kdekoľvek v meste. aby neprekážal na chodníku alebo neblokoval cestu.

6. júla Antik rozšíril svoju službu zdieľaných bicyklov aj v krajskom meste Prešov. K dispozícii majú Prešovčania 200 zdieľaných bicyklov, ktoré si budú môcť požičať počas celej letnej sezóny až do konca októbra. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.

 

V reakciách na našom Facebooku pod zdieľanou správou z otvorenia bike sharingu vo Svidníku by Bardejovčania uvítali tento druh zdieľanej ekologickej dopravy aj vo svojom meste. Či spoločnosť uvažuje aj o rozšírení ponuky o tento druh služby v Bardejove sme sa pýtali v jednej z otázok, ktoré sme smerovali na vedúceho marketingu spoločnosti Antik Telecom – Adriána Sciranku.

Zaujímalo nás predovšetkým, to aký by mal byť hlavný dôvod na zmenu operátora a v čom bude Antik iný ako iní poskytovatelia podobných služieb, ktorí už pôsobia v našom meste.


Prečo sa oplatí prejsť do Antiku?

Ďalej už Adrián Sciranka z Antik Telecom.

„Parametre služby sú nastavené tak, aby náš zákazník získal rýchlejší internet (1000/1000 Mbps) a viac TV programov s bohatšou ponukou moderných funkcií ako napr. až 20 dňový HD archív a nahrávanie zadarmo, 4K vysielanie vybraných staníc a už aj napr. EUROSPORT 4K v základnej ponuke zadarmo, novinku MOVIES, kde nájde človek množstvo filmov bez reklám v SK / CZ jazyku taktiež zadarmo, živé kamery na dopravu alebo prírodu. Služby Antiku sú už 20 rokov bez zmenenej ceny a bez viazanosti. Ako čerešnička je samotný set-top box, ktorý zákazník získa v zľave až -30% (69€ na miesto 99€). Set-top box je následne v užívaní a bez akýchkoľvek mesačných poplatkov. V prípade jeho poruchy je opravený alebo vymenený kus za kus a to aj po mnohých rokoch. To je veľká výhoda. Kompletná ponuka optického gigabitového internetu s najbohatšou Digitálnou TV a volaniami v spoločnej sieti neobmedzene je už od 17,92€ mesačne, čo vnímame ako veľmi výhodnú ponuku. Zároveň každý nový zákazník si užije až pol roka ľubovoľný TV balík navyše zadarmo a každého nášho zákazníka čaká tiež bohatý vernostný program plný zliav, výhod a ďalších benefitov.”

Začne Antik aj s postupným pripájaním rodinných domov v predmetných lokalitách? Ak áno, kedy?

„Zatiaľ je priskoro hovoriť o rozšírení siete aj do rodinných domov v Bardejove. Hoci je mnoho lokalít, kde internet poskytujeme ako do bytov tak aj do rod. domov. Určite nás ale sledujte a o rozširovaní našej siete budeme určite včas informovať.”

Antik Telecom má v portfóliu širokú škálu služieb, spomenieme bikesharing, sharing e-skútrov a nedávno bol spustený aj sharing e-kolobežiek a e-bajkov. Je možné, že po vstupe do nášho regiónu rozšíri svoje pôsobenie aj o tieto služby?

„Mesto Bardejov sme už s touto otázkou oslovili, zatiaľ aj kvôli pandémii a tiež kvôli kapacitným možnostiam mesta je táto možnosť skôr v rovine vyjednávania. Každopádne snahou Antiku je expanzia sharingových služieb taktiež prioritou. Už dnes sme s vyše 2000 bicyklami v siedmych mestách a ďalšie budú iba pribúdať.”


Využijete služby Antiku v našom meste?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Dávame do pozornosti služby, ktoré bude ANTIK ponúkať s možnosťou registrovať sa už dnes a nezáväzne.

  • Gigabitový Optický internet 1000/1000 Mbps s neobmedzeným sťahovaním a uploadovaním dát
  • Digitálna TV s vyše 150 TV kanálmi k internetu ZADARMO
  • Najviac 4K kanálov v ponuke
  • ANTIK ako prvý prináša aj Eurosport 4K už v základnej ponuke zadarmo
  • Volania v spoločnej sieti neobmedzene a zadarmo
  • TV programy v akcii navyše
  • Set-top box až -30%
  • MOVIES – služba vďaka ktorej sledujete filmy a seriály bez reklám v SK / CZ jazyku a zadarmo
  • Televízia aj v mobile zadarmo vďaka appke Antik TV.

Z prieskumu v ankete, ktorú Antik realizoval v marci tohto roku v Bardejove, si najviac ľudí prialo práve rýchlejší internet a viac TV programov pri zachovaní nízkej ceny bez viazanosti.


Registrácie môžete vybaviť na tel. čísle Antiku 055 30 12345. V nezáväznej registrácii stačí uviesť predbežný záujem a adresu pripojenia. V čase pripojenia Vás bude kontaktovať pracovník Antiku pre upresnenie termínu.


Využite výhody Antiku aj Vy!

Neváhajte a overte dostupnosť pripojenia vo Vašej lokalite s možnosťou objednávky. Stačí kliknúť na tento odkaz https://www.antik.sk/dostupnost a zadať adresu svojho bydliska. 

Zdroj: Antik Telecom, redakcia ONline Bardejov

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x