Šliapali sme pralesom na vrch Busov

Šliapali sme pralesom na vrch Busov

Často hľadáme lokality kam by sme šli, aktívne si oddýchli. Dnešný cieľ bol plánovaný dávno, ale nie a nie tam ísť. Majestátne sa vypína a pri západe slnka je krásny z lúk pod Mihaľovom či od CM kríža na Šibenej hore. Na mysli máme pohorie Busov. Výstup sme začali z Nižného Tvarožca po neoznačenej trase na kopec Pivnica (858 m).


Po strmom kráčaní v snehu do kopca (cez konáre a kamene) sme preťali zelenú značku a ocitli sa v krásne zasneženom lese, miestami po kolená snehu. Na samotnom vrchu ortuťový teplomer na strome ukazoval – 3 ° C, miestami silný vietor pocit chladu násobil.

Cestou dole smerom na Gaboltov sme stretli štyroch turistov kráčajúcich na vrchol najmenšieho pohoria na Slovensku. Tohto roku sa nám podarila kompletka – najvyšší vrch Ondavskej vrchoviny – Smilniansky vrch (749,4 m n. m.), Minčol (1 157,2 m n. m.) najvyšší vrch pohoria Čergov a dnes Busov 1002 m n. m., najvyšší vrchol pohoria Busov.

Vedeli ste, že od 1. decembra máme rezerváciu Pralesy Slovenska – s lokalitami v bardejovskom okrese. Viac o téme v tomto odkaze.


FOTOGALÉRIA: 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x