ONline Bardejov

Šliapali sme pralesom na vrch Busov

Šliapali sme pralesom na vrch Busov

Často hľadáme lokality kam by sme šli, aktívne si oddýchli. Dnešný cieľ bol plánovaný dávno, ale nie a nie tam ísť. Majestátne sa vypína a pri západe slnka je krásny z lúk pod Mihaľovom či od CM kríža na Šibenej hore. Na mysli máme pohorie Busov. Výstup sme začali z Nižného Tvarožca po neoznačenej trase na kopec Pivnica (858 m).


Po strmom kráčaní v snehu do kopca (cez konáre a kamene) sme preťali zelenú značku a ocitli sa v krásne zasneženom lese, miestami po kolená snehu. Na samotnom vrchu ortuťový teplomer na strome ukazoval – 3 ° C, miestami silný vietor pocit chladu násobil.

Cestou dole smerom na Gaboltov sme stretli štyroch turistov kráčajúcich na vrchol najmenšieho pohoria na Slovensku. Tohto roku sa nám podarila kompletka – najvyšší vrch Ondavskej vrchoviny – Smilniansky vrch (749,4 m n. m.), Minčol (1 157,2 m n. m.) najvyšší vrch pohoria Čergov a dnes Busov 1002 m n. m., najvyšší vrchol pohoria Busov.

Vedeli ste, že od 1. decembra máme rezerváciu Pralesy Slovenska – s lokalitami v bardejovskom okrese. Viac o téme v tomto odkaze.


FOTOGALÉRIA: 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x