Rekonštrukciu ulíc Fraňa Kráľa a Pod brehom pribrzdilo nepriaznivé počasie

Rekonštrukciu ulíc Fraňa Kráľa a Pod brehom pribrzdilo nepriaznivé počasie

Obyvatelia dvoch ulíc, niekdajšej štvrti Starý Blich, sa dočkali. V letných mesiacoch začala firma so stavebnými prácami pri oprave dezolátnych povrchov komunikácií. Tie mali byť už ukončené. Nepriazeň počasia pribrzdila postup prác.


Už v roku 2010 spísali žiadosť o opravu cesty. Z mestského úradu dostali odpoveď, že mesto má iné priority. V polovici mája tohto roku obyvatelia ulíc svojpomocne zasypali nebezpečné diery. V júni adresovali samospráve petíciu na urgentnú opravu.

Samospráva zareagovala a oprášila dokumenty na poličke a pristúpila k technickým úpravám parkových a spevnených plôch Ulice Fraňa Kráľa a Ulice pod brehom. O zákazku sa uchádzali tri subjekty. Zákazku vo výške 83 970,35 eur s DPH získala spoločnosť BuGra spol. s r. o.. S realizáciou prác sa rátalo v mesiacoch august – september 2016. Rekonštrukcia v číslach: dĺžka komunikácie F. Kráľa 141,65 metra, Pod brehom 102,65 metra a plocha komunikácie s úpravou dlažobnej kocky 585 metrov štvorcových.

Vjazd na Ulicu Fraňa Kráľa
Vjazd na Ulicu Fraňa Kráľa

Mikuláš Serečun z mestského oddelenia podnikateľských aktivít nám v telefonickom rozhovore priblížil súčasnú situáciu:

,,Nepriaznivé počasie pribrzdilo práce. Druhou skutočnosť je fakt, že v spodnej časti ulice bude realizovaná pokládka živičného krytu. Z toho dôvodu sa firma nepustila do preskladávania dlažobných kociek, keďže cez daný úsek budú premávať ťažké mechanizmy. V prípade priaznivého počasia, verím, že koncom týždňa — spoločnosť Eurovia SK a. s. pristúpi k asfaltovaniu komunikácie.“ 

Nový povrch dostane aj povrch vozovky na Ulici Kpt. Nálepku v úseku od novej okružnej križovatky, realizovanej pri výstavbe juhozápadného obchvatu po existujúcu okružnú križovatku na danej ulici.

p1020466 p1020469

Ulicu od štvorprúdovej cesty oddelí akási protihluková stena s východom na chodník.

Budúca protihluková stena
Budúca protihluková stena
Náš postreh – vyhrabať kamene, dosypať hlinu, zasiať trávnik a povalcovať
Úprav sa dočkali aj vstupy na pozemky

FOTOGALÉRIA:

autor: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x