OBRAZOM: Priekopový múr, nový chodník v priekope a Hrubá bašta s lešením

OBRAZOM: Priekopový múr, nový chodník v priekope a Hrubá bašta s lešením

V juhovýchodnej časti opevnenia je rušno. Buduje sa chodník v priekope. Amfiteáter prechádza nevyhnutnou opravou. Výstavba priekopového múru pokročila a Hrubá bašta dostane čoskoro novú krytinu aj na zostávajúcej časti strechy so starou poškodenou škridlou.


Ďalšia časť priekopového múru čoskoro dosiahne svoju finálnu výšku. Kameň po kameni na torze zbytkov múrov, ktoré sa dlhé desaťročia skrývali pod terénom, vyrastá nové opevnenie. Pevne veríme, že priekopový múr bude v podobnej výške obnovený v celej svojej dĺžke až po okolie Malej a Hrubej bašty.

Súčasťou niekoľkoročnej obnovy komplexu Hornej brány sú aj nové komunikácie v priestoroch vodnej priekopy. V súčasnosti sú osadené kamenné obrubníky a nasledovať bude ich vyloženie andezitovými kockami. Chodník kopíruje líniu priekopového múru a zabezpečí prístup k amfiteátru a vstup do novovybudovaného objektu v predbrání, ktorým sa dostaneme až na Rhodyho ulicu.

Aj dlho zanedbaný drevený amfiteáter sa dočkal čiastočnej obnovy. Začalo sa s výmenou najviac poškodenýh častí, ktoré neodolali vplyvom počasia. Zaregistrovali sme však dlhšie prerušenie prác na jeho oprave. Výmenu nevyhnutne potrebuje aj veľká časť dreveného opláštenia. Snáď sa práce čoskoro opäť rozbehnú.

Časť Hrubej bašty v týchto dňoch zakrýva lešenie, čo mnohých turistov počas sezóny zrejme nepoteší. Dôvodom je výmena ďalšej časti krytiny na juhozápadnej časti strechy. S výmenou škridly sa v prvej fáze začalo ešte v auguste 2016, a to na severovýchodnej strane.  Rekonštrukcia bude pokračovať v najbližších dňoch.

Priebeh všetkých prác budeme aj naďalej dôkladne sledovať.


Zaujíma Vás tento druh reportáží?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x