Časť chodníka na Dubovke spájajúci Vinbarg s ostatnou častou mesta je v dezolátnom stave

Časť chodníka na Dubovke spájajúci Vinbarg s ostatnou častou mesta je v dezolátnom stave

Na nevyhovujúci stav nás upozornil jeden z čitateľov, ktorý toto pešie spojenie zo sídliska pomerne často využíva. Boli sme sa pozrieť, v akom je chodník stave.


Nejeden obyvateľ sídliska Vinbarg si týmto chodníkom skracuje cestu k nábrežiu Tople či do centra mesta. Chodník využívajú aj rodičia a deti z blízkej Základnej školy. Chodník prekonáva strmý svah. Je z veľkej časti lemovaný zábradlím a určite nie je vhodný pre imobilných, nakoľko je v celej dĺžke trasy pomerne veľa schodov. Obrubníky sú na niekoľkých úsekoch vypadnuté a zaslúžili by si aspoň provizórnu opravu. Hlavne pred nadchádzajúcim zimným obdobím.

Pred mnohými rokmi boli chodníky vydláždené andezitovými kockami, ktoré zostali po komplexnej rekonštrukcii Radničného námestia. Za tie roky však na mnohých úsekoch prerastajúce korene a voda urobili svoje. Drobná oprava by neuškodila ani dlažbe. Doplnenie chýbajúcich kociek by zlepšilo komfort pre chodcov.

Najhorší technický stav chodníka je na jeho vrchnom konci, kde už nebol povrch upravený kockami, ale vyliatym betónom, ktorý rokmi vymyla voda. Pri prechode týmto úsekom hrozí naozaj značné nebezpečenstvo. Betón je rozkrušený, v mnohých úsekoch sú diery hlboké aj niekoľko centimetrov a ostré hrany betónu číhajú na chodcov v málo osvetlenej časti chodníka.

Chodník aj schodiská sú zarastené trávou a vegetáciou, čo nepridáva chodcom na pocite bezpečia z celej lokality, ak sa náhodou rozhodnú skrátiť si cestu z druhého najväčšieho sídliska smerom do mesta.

Pri vstupe na Dubovku je pre chodcov osadená tabuľka s informáciou, že chodník je počas zimného obdobia neudržiavaný. Po návšteve tohto miesta máme pocit, že je neudržiavaný počas celého roka. Nie len v zime.

Využívate túto skratku na Vinbarg často?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pozrite si fotografie z celej trasy Dubovky.

FOTOGALÉRIA:


Doplnené: 5.2.2022

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzana Skurková

Škoda, že osoby, ktoré chodia po tomto chodníku pravidelne niesu vo funkciách, ktoré o jeho oprave rozhodnú.

1
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x