Bardejovskí hasiči mali rušné veľkonočné sviatky! Pomáhali aj dobrovoľní hasiči.

Bardejovskí hasiči mali rušné veľkonočné sviatky! Pomáhali aj dobrovoľní hasiči.

Profesionálni hasiči zasahovali v Bardejovskom okrese v období od 09. apríla do 13. apríla 2020 celkovo 9-krát. Z tohto počtu išlo o výjazdy najmä k požiarom trávy, a to celkovo 4-krát, v dvoch prípadoch zasahovali pri požiari rodinného domu, 1-krát pri požiari skládky odpadu, 1-krát išlo o technický zásah a 1-krát zasahovali aj pri dopravnej nehode. Počas veľkonočnej soboty hasiči zasahovali pri vážnej dopravnej nehode na križovatke Bardejovské Kúpele – Dlhá Lúka, kde je v budúcnosti plánovaná výstavba okružnej križovatky. Po piatkovom zásahu v Kurime, sa bardejovskí hasiči vrátili na to isté miesto v skorých ranných hodinách aj vo veľkonočnú nedeľu.


Na križovatke pred Bardejovskými Kúpeľami to nebola prvá nehoda. Za volantom sedel vodič, ktorého schopnosti boli obmedzené požitím alkoholu. Na ceste nebola žiadna brzdná dráha, automobil zastavila autobusová zastávka, ktorá stlmila náraz. Ak by vodič skončil vo vedľajšej bútľavej lipe, následky nehody mohli byť fatálnejšie.

,,V sobotu ( 11.04.2020 ) popoludní došlo na križovatke cesty I/77 a miestnej komunikácie vedúcej do B. Kúpeľov, k dopravnej nehode. 52-ročný muž z Bardejova viedol svoje osobné motorové vozidlo od Bardejova smerom na Bardejovské Kúpele, kde pri prejazde zákrutou, neprispôsobil rýchlosť jazdy svojím schopnostiam, následkom čoho zišiel s vozidlom mimo cestu a narazil do autobusovej zastávky. Bezprostredne po dopravnej nehode bol vodič podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,44 mg/l. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu vodiča a predbežná škoda na automobile bola vyčíslená na cca 3 500 eur. Vec je v štádiu objasňovania,“ uviedla hovorkyňa Jana Ligdayová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

,,Krátko po 13.30 hod. bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla ktorá sa stala v katastri obce Bardejov –  časť Bardejovské  Kúpele, v okrese Bardejov. Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bardejove (z hasičskej stanice v Bardejove), ktorí zranenú osobu vyslobodili z havarovaného vozidla, poskytli jej predlekársku pomoc a pomohli ju naložiť do vozidla Záchrannej zdravotnej služby. Havarovaný automobil hasiči zabezpečili proti vzniku požiaru a pomohli ho naložiť na vozidlo odťahovej služby,“ informovala Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

V krátkom čase bude nevyhnutné odstrániť bútľavú lipu v blízkosti zničenej autobusovej zastávky.

 

FOTOGALÉRIA:  

POŽIAR V KURIME S NÁSLEDKOM SMRTI

,,Dňa 10. apríla 2020 krátko pred 08.00 hod. bol ohlásený požiar šopy na dvore rodinného domu  v katastri obce Kurima, okres Bardejov. Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru Bardejov a Svidník (z hasičskej stanice Bardejov a Giraltovce) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Kurima, ktorí požiar zlikvidovali jedným vysokotlakovým prúdom. Pri požiari sa nikto nezranil. Na miesto bol privolaný aj zisťovateľ príčin požiaru. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania, najpravdepodobnejšou príčinou vzniku požiaru je manipulácia so žeravým popolom,“ skonštatovala M. Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove a pokračovala:
,,Dňa 12. apríla 2020 krátko po 06.00 hod. bol ohlásený požiar rodinného domu na Vyšnej ulici v obci Kurima, okres Bardejov. Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru Bardejov a Svidník (z hasičskej stanice Bardejov a Giraltovce) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obcí Nemcove a Kurima, ktorí požiar zlikvidovali tromi C prúdmi za súčasného rozoberania konštrukcie strechy rodinného domu a vyskladňovania sena z povalového priestoru. Pri požiari bola jedna osoba usmrtená a jedna osoba utrpela zranenia (bola intoxikovaná splodinami horenia). Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.“ 

Počas týždňa sa pristúpilo k demolácii zhoreného domu.

FOTOGALÉRIA:


 

Spracoval: D.P. /Foto: D.P., KR PZ Prešov

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x