Bardejovčania si po 21-krát prišli po Betlehemské svetlo

Bardejovčania si po 21-krát prišli po Betlehemské svetlo

Betlehemské svetlo pokoja spája ľudí aj v Bardejove. Po 27-krát priniesli skautky a skauti na Slovensko Betlehemské svetlo. Ako býva už zvykom, spoločne sme ho privítali a odpálili na Radničnom námestí.


Následne sme si svetlo priniesli do svojich domácností. Svetlo sa vďaka skautským posádkam dostalo aj tohto roku všade, od Kútov na západe až po Čiernu nad Tisou na východe republiky. Počas predošlého víkendu, vyniesli skauti plamienok z Betlehema opäť aj na Lomnický štít, ale aj na Hrebienok a do Tatranského ľadového dómu. Betlehemské svetlo dievčatá a chlapci zo Slovenského skautingu postupne priniesli do domácností, nemocníc, azylových domov, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti a kostolov, aby mohlo dotvárať atmosféru Vianoc.

Distribúcie svetla sa každý rok dobrovoľne zúčastňujú stovky skautov a ich počet neustále rastie. Svetlo nesie posolstvo pokoja, lásky, mieru a jednoty – spoločných univerzálnych hodnôt vlastných ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia alebo či sú bez vyznania.

Posolstvom Betlehemského svetla je uvedomiť si, že všetky tieto svetielka majú svoj pôvod v tom prvom, počiatočnom, ktoré sa zažalo práve v mieste rodiska Ježiša Krista. Svetlo pokoja a mieru z Betlehema je jednoduchým a zároveň krásnym symbolom, aby sme sa sami snažili budovať pokoj a mier v našich životoch i v našom okolí. Každé odpálenie svetielka odkazuje ďalej tiché prianie, aby sa pokoj a mier šírili v ľudských srdciach presne tak, ako sa od človeka k človeku šíri plameň Betlehemského svetla.

Monika Zrubáková odovzdáva Betlehemské svetlo prezidentovi SR, pánovi Andrejovi Kiskovi. Foto: Marián Suvák
Slovenskí skauti a skautky prinášali betlehemské svetlo v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s. (ZSSK).

Pred budovou mestského úradu v Bardejove sa námestie zaplnilo ľuďmi s lampášmi, ktorí si po príhovoroch zástupcov bardejovských cirkví a za znenia vianočných melódií odniesli plamienok pokoja a nádeje do svojich príbytkov.

GALÉRIA:

Autor: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x