Víťazi celoštátneho kola „Mladý Európan 2019“ sú zo Súkromného gymnázia v Bardejove!

Víťazi celoštátneho kola „Mladý Európan 2019“ sú zo Súkromného gymnázia v Bardejove!

Finále celoštátneho kola súťaže Mladý Európan sa uskutočnilo 13. júna 2019 v priestoroch UPJŠ v Košiciach. Stretlo sa 13 súťažných družstiev – víťazi regionálnych kôl – zo stredných škôl z celého Slovenska. Svoje sily si zmerali vo vedomostiach  z oblasti európskej histórie, geografie, zaujímavostí o EÚ či významných osobností EÚ a jej členských krajín. Študenti Súkromného gymnázia v Bardejove získali najviac bodov. 


Bardejovské Súkromné gymnázium reprezentoval súťažný tím v zložení: Bianka Terjéková (III. A), Jakub Boruv (III. A), Michal Ladomerský (II. A), ktorý v silnej konkurencii získal 1. miesto!

Víťazi Mladého Európana 2019:
1. miesto: Súkromné gymnázium, Bardejov (321 bodov)
2. miesto: Gymn á zium Párovská, Nitra (304 bodov)

3. miesto: Gymnázium Grösslingová, Bratislava (300 bodov)

Absolútni víťazi celoštátneho kola Mladý Európan 2019, ped. dozor a manažér IC Europe Direct Prešov, v poradí zľava M. Ladomerský, J. Boruv, Mg. S. Valková, B. Terjéková, Mgr. M. Žac

Záštitu nad uvedenou súťažou tento rok prevzal vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Partnerom súťaže bol Úrad vlády Slovenskej republiky.


Súťaž je určená študentom 2. a 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska. Organizuje ju Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spoločne s 10 regionálnymi informačnými centrami Europe Direct.


FOTOGALÉRIA:

Zdroj: partnerskadohoda.gov.sk / Foto: Mgr. S. Valková

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x