V okrese Bardejov bolo za včerajší deň otestovaných celkovo 19 404 osôb. Testy zistili infekčnosť u ‪534 z nich!

V okrese Bardejov bolo za včerajší deň otestovaných celkovo 19 404 osôb. Testy zistili infekčnosť u ‪534 z nich!

Už počas nášho včerajšieho monitoringu vybraných odberných miest bolo zrejmé, že o bezplatné testovanie bol medzi Bardejovčanmi záujem. Dlhé rady sa vytvárali už pred otvorením odberných miest. Podľa údajov sa za včerajší deň spomedzi štyroch pilotne testovaných okresov najviac testov urobilo práve v okrese Bardejov, najväčší podiel infekčných osôb však mal okres Tvrdošín.


Z piatkových celkovo 61 905 testovaných osôb sa prišlo najviac ľudí testovať v rámci okresu Bardejov. Najväčší podiel pozitívnych testov na ochorenie COVID-19 zaznamenali odberné tímy v okrese Tvrdošín – 5,15 %. Testovať sa tu prišlo celkovo 10 166 osôb, z toho infekčných bolo 524 obyvateľov.

Bardejovčania tesne pred spustením testovania pred ZŠ Wolkerova

Druhý najvyšší podiel infekčných osôb zaznamenali odberové tímy v rámci najväčšieho oravského okresu, Námestova, kde sa prišlo dať testovať 17 711 ľudí a pozitívny test malo 829 obyvateľov. Infekčnosť tak predstavovala 4,68 %. V Dolnom Kubíne sa testovalo 14 624 osôb, z toho 338 bolo infekčných. Podiel v tomto okrese tak predstavoval 2,31 %.

V okrese Bardejov bolo za včerajší deň otestovaných celkovo 19 404 osôb. Testy zistili infekčnosť u ‪534 z nich, podiel infekčných z celkového počtu tak predstavoval 2,75 %

Zdroj: TS / Kancelária ministra obrany SR

 

FOTOGALÉRIA:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x