PSK spustil internetové hlasovanie o najpopulárnejšieho športovca za rok 2022

PSK spustil internetové hlasovanie o najpopulárnejšieho športovca za rok 2022

Verejnosť môže za svojho favorita hlasovať do 17. februára


Vyhlásenie výsledkov ankety Športovec Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022 sa blíži. Stane sa tak už v polovici marca tohto roku. Aktuálne odborná komisia rozhoduje o udelení ocenení v jednotlivých kategóriách. Titul najpopulárnejšieho športovca uplynulého roka je však v rukách verejnosti. Obyvatelia Prešovského kraja totiž rozhodujú o svojom favoritovi v internetovom hlasovaní. Svoj hlas mu môžu odovzdať do 17. februára.


Hlasovanie o najpopulárnejšieho športovca roka 2022 TU.


Pravidlá internetového hlasovania:

  1. Kliknite na športovca alebo kolektív, ktorému chcete prideliť svoj hlas. Označiť môžete najviac jedného športovca alebo jeden športový kolektív.
  2. V jeden deň môžete hlasovať len raz.
  3. Hlasovanie potrvá od 19. januára 2023 do 17. februára 2023 do 24.00 hod..

Tradičná krajská anketa Športovec PSK píše už svoj 19. ročník. Koná sa od roku 2002 s „covidovou“ prestávkou v roku 2020. Krajská samospráva opätovne ocení najúspešnejších jednotlivcov, znevýhodneného športovca, mladé talenty, strednú školu, ako aj kolektívy a trénera mládeže i dospelých z Prešovského kraja, ktorí dosiahli mimoriadne športové úspechy v roku 2022. Udelí tiež Cenu predsedu PSK a na podujatí slávnostne otvorí Športovú sieň slávy Prešovského samosprávneho kraja, do ktorej uvedie prvých laureátov. Aj tento ročník prinesie titulovanie najpopulárnejšieho športovca, ktorého si zvolí široká verejnosť v online hlasovaní.

Krajská samospráva spúšťa internetové hlasovanie dnes 19. januára a potrvá do 17. februára. Obyvatelia kraja si v ňom môžu vybrať zo 73 nominácií z celkového počtu 130, ktoré PSK obdržal vo všetkých kategóriách v termíne stanovenom pre prijímanie tipov na naj športovca kraja (od 9. decembra 2022 do 9. januára 2023).

O víťazoch jednotlivých kategórií rozhodne na základe určených kritérií odborná komisia pozostávajúca z aktívnych športových novinárov, zástupcov PSK i Krajského športového centra v Prešove. Voľbu najpopulárnejšieho športovca má vo svojej réžii široká verejnosť. V ponuke internetového hlasovania má konkrétne k dispozícii 45 nominácií na jednotlivcov, štyri na znevýhodneného športovca, 11 na kolektívy dospelých a 13 nominácií na kolektívy mládeže.

O hlas obyvateľov kraja sa uchádzajú viaceré zvučné športové mená a kolektívy z rôznych športových odvetví, okrem iných z hádzanej, kickboxu, hokeja, volejbalu, zápasenia, basketbalu, rýchlokorčuľovania i plávania, lyžovania, tenisu, streľby či tanečného športu. Je to napríklad minuloročný víťaz ankety zápasník Tajmuraz Salkazanov, olympionici Jozef Ninis či bratia Žampovci, paralympijský medailista Miroslav Haraus, hokejista Filip Mešár, hádzanár Oliver Rábek i talentované plavkyne Tamara Potocká a Lillian Slušná. Ale aj viaceré známe športové seniorské a mládežnícke kolektívy z kraja – hádzanári Tatrana, hokejisti a hokejistky Popradu, volejbalisti Prešova, zápasníci zo Sniny, basketbalisti zo Svitu i tanečníci z Grimmy a ďalší.

Verejnosť môže nominovaných svojím hlasom podporiť až do 17. februára, pričom všetky nominácie a podmienky k online hlasovaniu nájde na webovom sídle kraja vucpo.sk v sekcii Ocenenia/ŠportovecPSK 2022. Výber každého hlasujúceho je v hlasovaní započítaný automaticky a hlasy vo formulári vyjadrené percentuálne. Hlasujúci si platnosť svojho hlasovania overuje v celkom súčte. V jeden deň môže podporiť svojho favorita len raz.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Športovec PSK 2022 je naplánované na 16. marca 2023 v Historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Zdroj: PSK, oddelenie komunikácie a propagácie

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x