Ekoučebňou ku krajšej a tvorivejšej škole

Ekoučebňou ku krajšej a tvorivejšej škole

Jeseň v Spojenej  škole, Pod papierňou 2671 v Bardejove sa niesol v duchu revitalizácie a zveľaďovania exteriéru školy zriadením externej ekoučebne, ktorou  zatraktívnili vyučovanie predmetov súvisiacich s pracovným vyučovaním a environmentálnou výchovou (vecné učenie, biológia, zmyslová výchova a práce v domácnosti) uplatnením praktických a zážitkových metód učenia.


Skrášliť prostredie školy a tiež podnietiť žiakov k tvorivému procesu a k pestovaniu pracovných návykov škole pomohol aj grantový program Komunitnej nadácie v Bardejove „Krajšie školy“, vďaka finančnému príspevku TeHO Bardejov s.r.o.

Vďaka finančnej čiastke sa na školskom pozemku podarilo postaviť ekoučebňu v podobe skleníka a pareniska a nakúpiť kvalitnú zeminu. Upravil a revitalizoval sa nevzhľadný priestor a z praktického hľadiska sa využil školský pozemok. K vyvýšeným záhonom bol osadený skleník a parenisko, ktoré budú slúžiť na pestovanie teplomilnej zeleniny, priesad a iných okrasných a úžitkových rastlín. Ďalším prínosom je účelnosť dlhodobého využitia ekoučebne pri výučbe pracovného vyučovania a výchova k zdravému životnému štýlu pestovaním a konzumáciou bio potravín.

Nakoľko finálne práce boli ukončené až v októbri, ochutnávku zdravej zeleniny a šalátov z nej pripravených si doprajú až v lete.

Aj touto cestou pozývame rodičov našich detí na spoločné stretnutie, pri ktorom si pripravíme chutné pokrmy z našej bio produkcie. Naše poďakovanie patrí učiteľom, pánovi školníkovi, žiakom odborného učilišťa a ochotným rodičom, ktorí nám so stavbou ekoučebne pomohli.


FOTOGALÉRIA:

Text/Foto: A. Mikulová

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x