Partizán Bardejov zdolal Slovan B a má pred sebou ešte ťažký záver o záchranu

V aktuálnom ligovom ročníku Partizán so Slovanom dvakrát vyhral.  V 10. kole, na jeho pôde 1:2, keď oba góly mužstva z východu strelil Marko Lukáč. Na lavičke ešte vtedy sedel tréner Kukulský.

Pred zápasom boli Slovanisti na štrnástom mieste s bilanciou   22  0  17   25:61 a získali 15 bodov. Partizán bol trinásty 22  4  9  9   20:32 21. V posledných piatich zápasoch Bratislavčania dvakrát vyhrali a ich súper sa tešil trikrát. Partizán mal na konte  2 remízy a tri prehry. Na jar ( v ôsmich zápasoch) získali hráči ŠK dvanásť bodov, Bardejovčania sedem. V 24. kole obe mužstvá prehrali. Béčko Slovana doma s Košicami 0:4, Partizáni v Petržalke 3:2. Najlepším strelcom ŠK je Rafael Rogerio da Silva s 12 gólmi. Kanonierom Partizánov je Lutfi Bilali s piatimi gólmi. Ten však prišiel na Slovensko až v jarnej časti.

Slovanistické béčko čaká premenovanie na ŠK Slovan 21. Jeho cieľom je poskytovať možnosť hrať mladým a nádejným hráčom. Tento trend sa prejavil aj v Bardejove. Mužstvo z hlavného mesta prišlo s mladučkým kádrom. Najmladším je brankár Adam Hrdina. Ten má ešte len 17 rokov a Marek Mičák 18. Ostatní ich spoluhráči nie sú oveľa starší. Najstarším hráčom hostí na ihrisku bol  25-ročný kapitán Martin Hubert. Naopak v kádri Partizána sa nachádza rad skúsených hráčov. Najstarším je kapitán mužstva Lukáš Horváth (34) a Ján Čikoš-Pavličko (32). Nasledujú Maťaš a Billali (29). Najmladší sú Mikolaj (20) a Elmazi (19).

Tréner Bobi Stojkoski doviedol svoje družstvo k druhému jarnému víťazstvu.

Priebeh zápasu

Počas víkendu sa stretli mužstvá z konca tabuľky ohrozené zostupom. Zápas priniesol dobré momenty, ale poukázal aj na to, prečo sú oba kolektívy tam kde sú. Šancí neúrekom, dôraz a presnosť pri zakončení občas chýbali. Gólmani boli na svojich miestach. Patrili k oporám, v prvej časti góly nepadli.

Tomáš Brigant už tradične patrí na ihrisku k najlepším.

Tie prišli na rad až v druhom polčase. Prvý gól strelili domáci keď sa presadil Dzurik. Potom sa však na ihrisku začala odvíjať dramatická zápletka so šťastným koncom pre domácich. Obaja tréneri ukázali šťastnú ruku pri striedaní. Galla (Slovan) poslal v 77. minúte na ihrisko Čerepkaia a ten potreboval na strelenie gólu len jednu minútu. „Bardejovčan“ Stojkoski v 80. minúte zapojil do hry Santosa . Romulovi stačilo  10 minút  na to, aby v deväťdesiatej minúte potešil fanúšikov Partizána.  Hrdina vyťahoval loptu spoza chrbátu. Bardejovčania si po dlhej pauze pripísali tri body.

Vyhliadky do ďalších zápasov

Nádeje na záchranu, po prehre v Bardejove, sú  pre Slovan už len minimálne. Ale ani Partizán na tom nie je oveľa lepšie. Našťastie ich najväčší rival Dubnica prehral v Košicicah 5:0 a jeho náskok sa znížil len na jeden bod. K záchrane či vypadnutiu veľa napovie budúce kolo (24. 4.), v ktorom sa stretnú Dubnica a Partizán. Následne už Bardejovčanov čakajú ťažkí súperi. Doma privítajú Banskú Bystricu a Podbrezovú. Cestujú do Skalice a Žiliny. Dubnica má vylosovanie o niečo lepšie. Doma má Komárno a Slovan B. Vonku Šamorín a Petržalku. O záchranu ešte budú musieť zabojovať aj Trebišov a žilinské B mužstvo.

Do konca súťažného ročníka zostáva ešte 5 kôl a stať sa môže hocičo. Dúfajme, že Partizáni záverečný finiš zvládnu a sté výročie vzniku organizovaného futbalu v Bardejove budú oslavovať ako druholigisti.

Partizán Bardejov BŠK – ŠK Slovan Bratislava 21 2:1 (0:0)

Góly: 56. Dzurik, 90. Santos – 77. Čerepkai,  rozhodovali Libiak, Budáč, Poracký ,  ŽK Brigant, Nemergut, Mijland, Horváth, Maťaš, Sedláček – Hubert, Matoš, Gala (tréner ŠK), bez divákov

Partizán: Čikoš-Pavličko- Petko, Nemergut, Maťaš (84. Jarzebak). Brigant, Hováth, Dzurik, Elmazi (65. Sedláček), Mikolaj (80. Santos) , Mijland (65. Lukáč), Bilali

Spracoval: pc/Foto: pc