Lávka opäť “pripravená” na nadchádzajúcu sezónu

Na to, že drevená lávka je počas roka väčšinou neprechodná pre svoj zlý technický stav, sme si už zvykli. Väčšinou išlo o poškodenú mostovku, ktorá bola nebezpečná a tak bolo namiesto opravy jednoduchšie lávku zatvoriť.


(Doplnené o stanovisko: 17.4. 2018)

Kúpeľná sezóna síce ešte oficiálne nezačala, no jar už otvorila svoje dvere dokorán. Čas na prechádzky, napríklad aj v kúpeľnom areáli. Ak sa však vyberiete k Lávke Priateľstva zostanete sklamaný. Mnohých už ani neprekvapí fakt, že je zatvorená. Minulý rok tomu nebolo inak. Aj keď sa v minulom roku podarilo opraviť časť mostovky, hlavná časť lávky ostáva stále v dezolátnom stave.

Po tejto zime sme ostali prekvapení. Okrem poškodenej mostovky je poškodená aj nosná konštrukcia. Jedna zo vzpier to nevydržala a prelomila sa ako zápalka. Budeme sledovať ako dlho potrvá jej výmena.

Lávka bola spustená do prevádzky v roku 2011 a odvtedy sa stala jednou z dominánt kúpeľného areálu. Meria 54,2 metra a radí sa medzi jednu z najdlhších drevených lávok na Slovensku.

Práce na oprave by mali začať 18. apríla

Podľa technického riaditeľa Jozefa Baču je drevená lávka v súčasnosti uzatvorená z dôvodu poškodenia vplyvom poveternostných podmienok, ako aj z dôvodu opotrebovania materiálu. Ďalej dodáva:

„Máme nachystaný materiál na opravu, ktorý musel prejsť procesom sušenia. Predpokladáme, že práce na oprave sa začnú 18. 4. 2018 a práce sa ukončia dňa 27. 4. 2018. Všetkým návštevníkom Bardejovských Kúpeľov sa ospravedlňujeme za dočasnú odstávku.” Uzatvára Jozef Bača.

FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M.
Lávka opäť “pripravená” na nadchádzajúcu sezónu
Hodnotené: 4 x
Zdieľajte alebo pošlite v správe

Podobné príspevky

Pridajte komentár

avatar